Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
11 °C
Ludomira, Makarego, Wiliany
środa, 28 lutego 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Trwają remonty cząstkowe dróg

Stan naszych dróg jest zróżnicowany, o czym w szczególności wiedzą kierowcy. Są u nas ulice i odcinki jezdni w stanie bardzo dobrym, są miejsca, których stan można nazwać przeciętnym i są drogi wymagające naprawy. Jak wiadomo, nie wszystkie drogi na terenie naszej gminy są przez nas zarządzane. Oprócz dróg gminnych, których jest ok. 75 km, znajdują się u nas także drogi powiatowe, wojewódzkie i krajowe, które mają swoich zarządców. Oni również w ramach posiadanych środków utrzymują na bieżąco swoje drogi i monitorują ich stan techniczny. Współpracujemy z zarządcami innych dróg, przekazujemy im uwagi mieszkańców, opiniujemy planowane przedsięwzięcia.

Na remonty cząstkowe dróg gminnych przeznaczona została w tym roku kwota 130.000 zł. Do remontu przewidziano 1550 m2 ubytków w jezdniach. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że przekłada się to na zniwelowanie ok. 4 tysięcy najbardziej dokuczliwych dziur - powiedział Bernard Cebula, kierownik referatu Inwestycji, Spraw Komunalnych i Planowania Przestrzennego UM w Toszku, który nadzoruje prowadzone prace. Większość zaplanowanych prac zostanie wykonana w terminie do 15 maja, natomiast ok. 10% wspomnianej puli środków finansowych wykorzystane zostanie w terminie późniejszym, do 20 listopada, na nieprzewidziane naprawy awaryjne. Do poprawy standardu dróg gminnych w dużym stopniu przyczyniają się generalne remonty nawierzchni. Dzięki tym inwestycjom lepiej można wykorzystywać pulę na remonty cząstkowe. Remonty ul. Morcinka w Toszku, ul. Górnej i Osiedlowej w Wilkowiczkach czy ul. Wiejskiej w Pniowe pozwoliły zaoszczędzić przynajmniej kilka tysięcy złotych na prowadzonych tam wcześniej naprawach cząstkowych i przeznaczyć te środki na poprawę stanu innych dróg gminnych - powiedział Bernard Cebula.

Remonty cząstkowe dróg gminnych prowadzi w tym roku firma Hucz Sp. z o.o. Ewentualne sygnały i sugestie mieszkańców w sprawach drogowych przyjmuje pan kierownik Bernard Cebula (tel. 32 237-80-32, e-mail: ). Szerzej o problemach związanych z drogami w naszej gminie napiszemy w czerwcowym numerze informatora „Po troszku o Toszku”.


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry