Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-2 °C
Blanki, Edmunda, Eligiusza
piątek, 01 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

„TAK” dla czystego powietrza!

Dzięki pomiarom jakości powietrza, które prowadzone są przez czujnik Airly pozyskany przez Szkołę Podstawową im. Ireny Sendler i udostępniane w czasie rzeczywistym on-line, mamy możliwość śledzenia parametrów powietrza w Toszku. W ostatnim czasie jakość tego, czym oddychamy, znacząco się poprawiła. W okresie zimowym wyniki pomiarów (prowadzone punktowo w rejonie ul. Dworcowej) wyglądały jednak bardzo niekorzystnie.

Dążąc do poprawy naszych wspólnych warunków życia, chcemy zarekomendować mieszkańcom naszej gminy możliwość ubiegania się o dofinansowanie wymiany pieców węglowych na piece opalane biomasą lub gazowe. Aby rozpoznać, jakie jest zainteresowanie mieszkańców tym tematem, Burmistrz Toszka zaprasza do udziału w spotkaniach informacyjnych. Najbliższe spotkania odbędą się w Paczynie (czwartek, godz. 18:00 - świetlica wiejska) oraz w Pniowie (czwartek, godz. 19:30 - świetlica wiejska).

Przewidywane dofinansowanie ma wynieść 85% kosztów inwestycji. O szczegółach poinformujemy na spotkaniach, wtedy też postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału. Poniżej publikujemy prezentacje ze spotkań.

PDFPrezentacja (1,28MB)

 

Foto: dzielnica13.krakow.pl

Opublikował(a): Szymon Rabiza Data publikacji: 06-04-2018 11:54 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 18-04-2018 14:05

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry