Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
18 °C
Laury, Laurentego, Nory
wtorek, 06 czerwca 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

W sobotę 12 maja odbędzie się kolejny Bieg o Złotą Kaczkę

Toszek, Pyskowice, Gliwice, Czeladź, Kluczbork, Olsztyn, Lubliniec, Zabrze, Częstochowa, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój to tylko część miast i miejscowości, z których rekrutują się uczestnicy tegorocznej edycji Biegu o Złotą Kaczkę. Część z nich jest zrzeszona w klubach i różnego rodzaju grupach promujących aktywny styl życia. Niektórzy startują, jako niezrzeszeni. Organizatorzy zaplanowali w tym roku nieco bardziej rozbudowaną trasę, która liczy ok. 10 km.

W związku z trwającym remontem ul. Zamkowej, zmieniła się też organizacja startu i mety wyścigu - areną tych wydarzeń będzie nasz Rynek. Szczegółowa mapka sytuacyjna wyścigu prezentuje się następująco:

GRAFIKA do tekstu.jpeg

W związku organizacją tej wartościowej imprezy rekreacyjno - sportowej prosimy o wyrozumiałość zarówno mieszkańców Rynku, jak i ulic przyległych. Zarówno w czasie biegu w kategoriach dzieci (poszczególne grupy startują w godz. 10:00 - 10:30), jak i w trakcie biegu dorosłych (start: 13:00), należy spodziewać się utrudnień w ruchu samochodowym, a nawet pieszym. Prosimy o wyrozumiałość i współpracę z organizatorami, którymi są Centrum Kultury Zamek w Toszku oraz państwo Małgorzata i Bartłomiej Woźniak.

Wśród zapisanych uczestników biegu głównego ok. 10% zgłoszonych to reprezentanci naszej gminy. Są wśród nich m.in. dyrektor CK „Zamek w Toszku” Artur Czok z małżonką, laureatka ubiegłorocznej edycji biegu pani Elżbieta Janysek, nasz wikariusz ks. Adam Koppel, a także znakomici biegacze Janusz Kusz, Ewa Musielok - Weis i Mariusz Weis, Daria Winicka, Marek Mrozek z Kotulina, a także pan Kazimierz Pawłowski - również jeden z laureatów ubiegłorocznej edycji biegu i wielu innych. Zapowiadają się ciekawe sportowe emocje! Wszystkich mieszkańców gorąco zapraszamy do udziału, a jeśli to nie będzie możliwe - do dopingowania startujących na Rynku lub na trasie wyścigu.


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry