Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
8 °C
Racheli, Sławy, Teofila
poniedziałek, 02 października 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Orkiestrowy Kotulin

Zadanie oparte jest na idei ogniska muzycznego, które poprzez naukę gry na instrumencie oraz szeroko pojętą edukację muzyczną,ma na celu zachęcić dzieci do kontynuowania lokalnej tradycji gry w Orkiestrze Dętej Kotulin.

Cykl spotkań skierowany jest do dzieci od 6 do 12 lat oraz częściowo ich rodziców lub dziadków. Trzon działań stanowią lekcje gry na instrumentach dętych.

Równolegle będą odbywać się zajęcia umuzykalniające, uwrażliwiające na muzykę, wprowadzające młodych adeptów sztuki muzycznej w arkana świata melodii, harmonii, rytmiki, oparte o alternatywne metody pracy – performatywne sesje ruchowe, warsztaty muzyki elektronicznej i etno, dźwiękospacery. W ramach integracji międzypokoleniowej zorganizujemy rodzinne wyjazdy do NOSPR-u w Katowicach i Filharmonii Opolskiej. Zaproszeni zostaną także artyści - Tomasz Drozdek z grupy T.ETNO oraz Montownia Dźwięku z Warszawy.

Zajęcia będą prowadzone przez doświadczone osoby - animatorki i instruktorki Agnieszkę Behnke-Tomczyk i Katarzynę Muszyńską, dyrygenta i pedagoga Haralda Powrósłę oraz Marcina Wrazidłę nauczyciela szkoły muzycznej. Rezultatem zadania będzie koncert Orkiestry, podczas którego zagrają także uczestnicy projektu i zaprezentują efekty swojej pracy. Udział w warsztatach oraz wyjazdach jest bezpłatny. Partnerami zadania są: Gmina Toszek, OPS w Toszku, Szkoła Podstawowa w Kotulinie, Centrum Kultury "Zamek w Toszku", DFK Kotulin.

 

Katarzyna Muszyńska

Clipboard01.jpeg


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry