Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
23 °C
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
sobota, 20 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Za nami Dni Toszka A.D. 2018

19.jpeg

W ramach tegorocznych Dni Toszka reaktywowana została formuła beach party z Radiem Park. Ta forma zabawy, sprawdzona w minionych latach i ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców, zgodnie z przewidywaniami przyciągnęła liczne grono mieszkańców i gości. Po sobotniej, wieczorno - nocnej zabawie na plaży, w niedzielne popołudnie zorganizowane zostały atrakcje dla rodzin: młodsi i starsi, przy stołach i na piasku mogli uczestniczyć w koncertach (Weronica, Zajefajni, BIS), pokazach rowerowych (Jonasz Pakulski) oraz występach sekcji artystycznych działających na Zamku. Do dyspozycji uczestników była konsumpcja serwowana z foodtruck’ów. Dopisała pogoda. Nie zawiedli przede wszystkim mieszkańcy i goście, którzy licznie skorzystali z przygotowanej dla nich oferty. Jestem przekonany, że taka właśnie odnowiona formuła Dni Toszka będzie nam towarzyszyła także w latach kolejnych - powiedział Artur Czok, dyrektor Centrum Kultury „Zamek w Toszku”, współorganizator imprezy.

Dobrymi wrażeniami podzielił się także Burmistrz Toszka, który kilka miesięcy temu osobiście uczestniczył w spotkaniach konsultacyjnych z mieszkańcami, które poświęcone były dopracowaniu formuły tegorocznych Dni Toszka. Cieszę się, że po miesiącach przygotowań udało się zrealizować pomysł reaktywacji beach party przenosząc jednocześnie imprezę z Zamku na toszecki rynek. Na taką potrzebę wskazywali nasi mieszkańcy. Szczególnie cieszy mnie wysoka frekwencja na tegorocznych Dniach Toszka, bo oznacza to, że przygotowane w tym roku atrakcje dobrze wpisały się w potrzeby i oczekiwania naszych mieszkańców - powiedział Burmistrz Toszka Grzegorz Kupczyk. Burmistrz Toszka podjął także decyzję w sprawie 55 ton piasku, który zgromadzony został na tynku w związku ze świętem miasta. Miejsce do spędzania czasu na piasku pozostanie na rynku do końca wakacji!

W programie tegorocznych Dnia Toszka znalazła się także wizyta delegacji z partnerskiego miasta Toszka - Olewska (Ukraina). W jej skład weszli samorządowcy oraz pracownicy instytucji kultury, a także nastoletni piłkarze. Delegacji przewodniczył pan Jurij Rusin, sekretarz Rady Miejskiej Olewska. Piłkarska młodzież z naszego miasta partnerskiego wzięła udział m.in. w turnieju piłkarskim zorganizowanym przez Toszecką Akademię Piłkarską. Zwiedzili także stadion Górnika Zabrze oraz Wrocław, co szczególnie przypadło naszym gościom do gustu. Kompleksową obsługę delegacji z Ukrainy zapewnili pracownicy Referatu Zamówień Publicznych, Rozwoju i Promocji Gminy.

Współorganizatorami tegorocznych Dni Toszka byli Urząd Miejski oraz Centrum Kultury „Zamek w Toszku”. Wszystkim pracownikom organizatorów, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w prace nad przygotowaniem lub przebiegiem Dni Toszka - dziękujemy. Cenne było wsparcie, które okazało wielu innych sojuszników tego przedsięwzięcia, którym również gorąco dziękujemy! O kluczowy dla klimatu beach party piasek, jego rozmieszczenie i przemieszczenie zadbali panowie Ireneusz Giemza, Aleksander Śląski, Remigiusz Respondek, Mateusz Wojaczek, Kordian Morciniec, Piotr Labus i Kamil Giemza. Ci sami panowie zadbali także o rozmieszczenie barier ochronnych, rozłożenie sceny i kilka innych spraw. Ważną pomoc okazali pracownicy Spółdzielni Socjalnej, którzy pod kierunkiem pani prezes Ewy Niewiejskiej wzorowo zadbali o porządek na rynku (i nie tylko), zwłaszcza w niedzielny poranek. Byli to panowie Marian Brożyna, Ryszard Dziedziński i Lesław Pokora. Wsparcie organizacyjno - techniczne przekazał także Remondis Aqua Toszek, który m.in. profesjonalnie zadbał o zasilanie energetyczne oraz udostępnił potrzebne maszyny i urządzenia. Dziękujemy firmie ochroniarskiej, za konsekwentną i skuteczną pracę, a Policji i służbom medycznym za obecność i poczucie bezpieczeństwa. Szczególnie gorące wyrazy wdzięczności składamy pracownikom Radia Park FM, którzy niezawodnie zadbali o dobry klimat beach party.

Podziękowania składamy także na ręce na ręce mieszkańców rynku, za wyrozumiałość. Zarówno przed Dniami Toszka, jak również w trakcie imprezy, a także po jej zakończeniu mogło dochodzić do wielu niedogodności, za które państwa przepraszamy.

Wszystkim uczestnikom tegorocznych Dni Toszka, mieszkańcom naszego miasta i naszej gminy, a także gościom, którzy w miniony weekend bawili się u nas, serdecznie dziękujemy - do zobaczenia za rok!

 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry