Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
20 °C
Bogusza, Haliny, Mariana
piątek, 01 lipca 2022
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu kolejnego Rocznika Toszeckiego!

Rocznik Toszecki jest zbiorem tekstów o Toszku, o różnych wymiarach jego historii, jak również o dniu dzisiejszym naszego miasta i naszej gminy. Swoje teksty do dwóch dotychczasowych wydań napisali: Lidia Badura, ks. Sebastian Bensz, Jolanta Bdzionek, Iwona Ewertowska - Mener, Janusz Godula, Beata Grochla, Marcin Grochla, Damian Halmer, ks. Franciszek Koenig, Błażej Kupski, Andrzej Kuśnierczyk, Michał Matheja, Maciej Mazur, Józef Musielok, Sabina Olbrich - Szafraniec, Donata Podkowa,Tomasz Sobania, Janusz Sokoła, Julia Szczerbińska - Klossek, Tomasz Szwed, Stefan Wilczkowski, Dominika Witkowska. Przypominamy, że wydawcą Rocznika Toszeckiego jest Centrum Kultury „Zamek w Toszku” - na Zamku można nabyć obydwa dotychczasowe wydania.

Jesteśmy otwarci na osoby zainteresowane, które chciałyby podzielić się swoją wiedzą o naszej przeszłości - zapraszamy do zaproponowania tematów i napisania tekstów do kolejnej edycji Rocznika!
 

Jak może wyglądać taki tekst?

Może to być osobiste lub rodzinne wspomnienie, może też być tekst popularno - naukowy (z przypisami), może to być tłumaczenie jakiegoś ważnego dla nas opracowania, które powstało w innym języku, może to być wywiad lub prezentacja (omówienie) wyników przeprowadzonych badań/sondażu/ankiet na jakiś ciekawy temat. Opracowanie może dotyczyć spraw rodzinnych, społecznych, szkolnych, innych. Tekst może też być opracowaniem/streszczeniem pracy magisterskiej, o ile jej tematyka wiąże się w jakiś sposób naszym miastem lub naszą gminą. Teksty mogą być pisane indywidualnie lub mogą mieć współautorów. Mogą dotyczyć czasów dawnych, ale również całkiem nieodległych lub wręcz współczesnych. Wreszcie tekst do Rocznika może być opracowaniem skończonym, a może też stanowić część pierwszą opowieści, którą w edycjach kolejnych lat można będzie rozwijać. Nie określamy minimalnej ani maksymalnej objętości tekstów.

Dzięki szerokiemu gronu współautorów kolejne edycje Rocznika będą w sposób bardziej pełny dokumentować dzieje naszego miasteczka i naszej okolicy, a kolejne numery stworzą zbiór wartościowej wiedzy o Ziemi Toszeckiej, do której z zainteresowaniem i z przyjemnością sięgać będą czytelnicy w kolejnych latach.

Jak się zgłosić? Można do nas zadzwonić (tel. 32 237-80-30) lub napisać z propozycją tematu na adres e-mail: lub pocztą tradycyjną na adres urzędu. Można też przyjść osobiście i bezpośrednio omówić swoje pomysły i propozycje (Urząd Miejski, II piętro, pokój 27). Serdecznie zapraszamy! Na zgłoszenia współautorów Rocznika Toszeckiego 2019 czekamy do końca września.


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: 32 237-80-00
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry