Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-1 °C
Agaty, Dalii, Sobiesława
czwartek, 07 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców

Wspaniała zabawa, dobre humory i mnóstwo emocji towarzyszyły dzieciakom i ich opiekunom podczas rozgrywanego w czwartek 27 września na toszeckim Orliku Gminnego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców, nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Grzegorz Kupczyk.

Udział w turnieju brali chłopcy z klas 4-6 toszeckich szkół podstawowych z Pniowa, Paczyny, Kotulina i Toszka. Po emocjonujących i zaciętych pojedynkach liderem okazali się młodzi sportowcy z Kotulina, którzy reprezentować będą Gminę Toszek na zawodach powiatowych w Wielowsi. Zwycięska drużyna z Kotulina odebrała z rąk Burmistrza lśniący puchar, a do wszystkich drużyn w nagrodę trafiły piłki do „nogi”.

Podczas spotkania również dziewczęta miały okazję zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie - mecz towarzyski rozegrały uczennice ze szkoły z Toszka i Kotulina. Tutaj wygrana była po stronie obu drużyn, bowiem mecz zakończył się remisem, a dziewczęta pokazały, że piłka jest sportem, który sprawia radość nie tylko chłopakom. Brawo!

Niespodzianką dla wszystkich uczestników turnieju byli zawodnicy Górnika Zabrze, którzy zaszczycili swoją obecnością mury toszeckiej podstawówki. Dzieciaki miały okazję podpytać sportowców o losy ich kariery sportowej, o ilość strzelonych goli, o urazy, o szkołę – ogólnie o to, co najbliższe sercu każdego sportowca. Po panelu dyskusyjnym nastał czas na pamiątkowe zdjęcia i autografy, ufff… a było co podpisywać.

Wspaniałe dzieciaki, wspaniali nauczyciele, wspaniała atmosfera – wspaniały turniej. Gratulacje!

 
 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry