Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-5 °C
Kryspiny, Norberta, Sabiny
wtorek, 05 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
 • ePUAP
 • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Rusza linia wahadłowa na dworzec PKP

Od 8 października br. w dni robocze (szkolne oraz w dni robocze bez nauki szkolnej) linia 203 będzie pełniła funkcję linii wahadłowej – na prośbę Burmistrza Toszka – Pana Grzegorza Kupczyka MZKP w Tarnowskich Górach stworzyło nowe rozkłady jazdy tej linii zsynchronizowane z obecnymi rozkładami jazdy pociągów – w taki sposób, aby mieszkańcy gminy, którzy wsiadają/przesiadają się na głównym przystanku w Toszku przy ul. Tarnogórskiej mogli dojechać z centrum Toszka na dworzec przed pociągiem i odwrotnie – z dworca PKP na ul. Tarnogórską.

W efekcie modyfikacji linii 203:

 • mieszkańcy gminy zyskają dodatkowe możliwości komunikacji, w tym możliwość dojazdu na dworzec PKP przed/po każdym pociągu,
 • uczniowie oraz mieszkańcy Boguszyc zyskają 10 dodatkowych kursów
  (5 dodatkowych dojazdów do Toszka oraz 5 z Toszka do Boguszyc),
 • mieszkańcy Płużniczki – 5 dodatkowych kursów do miejsca zamieszkania.
    
  UWAGA: Ze względu na modyfikację rozkładu jazdy linii 203 niezbędne było naniesienie korekt w rozkładach jazdy linii 204, 205 i 207 (o ok. 1-3 min.) w dni robocze szkolne – tak, aby nie stracić synchronizacji pomiędzy tymi liniami.     
   To nie koniec zmian! Od dnia 8 października br. swoją trasę zmienia też linia 208 (Paczyna-Pyskowice), która od przyszłego poniedziałku nie będzie jechała przez ul. Strzelców Bytomskich w Pyskowicach, ale przez ul. Wojska Polskiego.               

Nowe rozkłady jazdy będą wkrótce dostępne na stronie internetowej http://mzkp.pl/rozklad-jazdy/
Od 20 października br. prawdopodobnie zajdą kolejne zmiany w rozkładach jazdy w/w linii komunikacyjnych, ponieważ PKP zapowiedziało zmianę rozkładów jazdy.  O modyfikacjach będziemy informować na bieżąco.

asdasasdas.png


PDFRozkład Jazdy - 203 (79,45KB)


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry