Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
26 °C
Alfreny, Rufina, Wincentego
piątek, 19 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Rozwój naszych sołectw

Sześć sołectw naszej Gminy otrzymało dofinansowanie w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych zorganizowanego przez Zarząd Województwa Śląskiego. 
W ramach prac w projekcie „Utworzenie strefy rekreacyjno-sportowej w sołectwie Ciochowice” wydzielony teren został zrekultywowany, posiana została na nim trawa, oraz została zamontowana altana rekreacyjno-magazynowa. Utworzona przestrzeń będzie dla mieszkańców miejscem spotkań i aktywnego wypoczynku, będzie stanowić centralny punkt integracji pokoleń społeczności.

1.png


W ramach projektów postawiono również na poprawę wizerunku i prezencji organizacji działających na terenie sołectwa Kotulin, które biorą czynny udział w oprawie uroczystości gminnych i okołogminnych. I w taki sposób Ochotnicza Straż Pożarna w Kotulinie otrzymała 13 mundurów a członkowie kotulińskiej Orkiestry Dętej 23 marynarki. Czekamy zatem na prezentację organizacji w pełnej gali.

 

2u.png

3.png

W Ligocie Toszeckiej przystosowano pomieszczenia kancelarii świetlicy wiejskiej 
na potrzeby zaplecza kuchennego. Realizacja zadania objęła zakup mebli, armatury kuchennej oraz podstawowego wyposażenia kuchni. Przed realizacją zadań projektowych,  w ramach funduszu sołeckiego, przeprowadzono prace remontowe pomieszczenia, tak więc mieszkańcy mogą się już przymierzać do organizacji pierwszej imprezy.

4.png

 
Sołectwo Paczyna wnioskowało o przeprowadzenie modernizacji boiska sportowego. Modernizacja objęła wykonanie instalacji nawadniającej wraz z przyłączeniem wody, udoskonaleniem nawierzchni trawiastej wraz z ukształtowaniem jej profilu, plantowanie terenu i zasiew nowej trawy. Modernizacja boiska to przedsięwzięcie służące rozwojowi bazy sportowej gminy, zaspokajające potrzebę rekreacji, wypoczynku i rozrywki – tak więc oby jak najczęściej było wykorzystywane. 

 

5.png

 
Sołectwo Płużniczka postawiło na budowę placu zabaw. Na przygotowanym wcześniej terenie, na którym mieści się świetlica wiejska, zamontowane zostały atestowane urządzenia takie jak huśtawki, karuzele, bujaki. Powstały plac zabaw będzie ogólnodostępny dla całej lokalnej społeczności, tak więc w miarę sprzyjającej pogody sołectwo zaprasza do wspólnej integracji na świeżym powietrzu.

 

6.png

 
Plac zabaw „Figielek” – tak nazywa się tworzony na Sroczej Górze w Pniowie plac zabaw. 
W ramach pozyskanych środków udało się przygotować podłoże - teren został zrekultywowany i obsiany trawą, zostały również zamontowane urządzenia zabawowe. Tak więc poprawia się estetyka i funkcjonalność przestrzeni publicznej, sołectwo pięknieje, a wśród mieszkańców rozwija się aktywność społeczna i integracja wielopokoleniowa.

 

Bezplaczabaw tytułu.png


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry