Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Mobile App

Aplikacja mobilna

Zamek w Toszku Zamek w Toszku Rynek w Toszku Skwer w Toszku Toszkoland Toszkoland Kościół pw. św. Katarzyny Grota przy kościele Kościół pw. św. Marcina Panorama Toszka Zamek w Toszku Orlik w Toszku Orlik w Toszku Zawody łucznicze Staw
Województwo śląskie » Powiat gliwicki »
Kalendarium wydarzeń
Dziś jest:
23 września
Imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli
Wyszukiwarka

Rozwój naszych sołectw

Sześć sołectw naszej Gminy otrzymało dofinansowanie w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych zorganizowanego przez Zarząd Województwa Śląskiego. 
W ramach prac w projekcie „Utworzenie strefy rekreacyjno-sportowej w sołectwie Ciochowice” wydzielony teren został zrekultywowany, posiana została na nim trawa, oraz została zamontowana altana rekreacyjno-magazynowa. Utworzona przestrzeń będzie dla mieszkańców miejscem spotkań i aktywnego wypoczynku, będzie stanowić centralny punkt integracji pokoleń społeczności.

1.png


W ramach projektów postawiono również na poprawę wizerunku i prezencji organizacji działających na terenie sołectwa Kotulin, które biorą czynny udział w oprawie uroczystości gminnych i okołogminnych. I w taki sposób Ochotnicza Straż Pożarna w Kotulinie otrzymała 13 mundurów a członkowie kotulińskiej Orkiestry Dętej 23 marynarki. Czekamy zatem na prezentację organizacji w pełnej gali.

 

2u.png

3.png

W Ligocie Toszeckiej przystosowano pomieszczenia kancelarii świetlicy wiejskiej 
na potrzeby zaplecza kuchennego. Realizacja zadania objęła zakup mebli, armatury kuchennej oraz podstawowego wyposażenia kuchni. Przed realizacją zadań projektowych,  w ramach funduszu sołeckiego, przeprowadzono prace remontowe pomieszczenia, tak więc mieszkańcy mogą się już przymierzać do organizacji pierwszej imprezy.

4.png

 
Sołectwo Paczyna wnioskowało o przeprowadzenie modernizacji boiska sportowego. Modernizacja objęła wykonanie instalacji nawadniającej wraz z przyłączeniem wody, udoskonaleniem nawierzchni trawiastej wraz z ukształtowaniem jej profilu, plantowanie terenu i zasiew nowej trawy. Modernizacja boiska to przedsięwzięcie służące rozwojowi bazy sportowej gminy, zaspokajające potrzebę rekreacji, wypoczynku i rozrywki – tak więc oby jak najczęściej było wykorzystywane. 

 

5.png

 
Sołectwo Płużniczka postawiło na budowę placu zabaw. Na przygotowanym wcześniej terenie, na którym mieści się świetlica wiejska, zamontowane zostały atestowane urządzenia takie jak huśtawki, karuzele, bujaki. Powstały plac zabaw będzie ogólnodostępny dla całej lokalnej społeczności, tak więc w miarę sprzyjającej pogody sołectwo zaprasza do wspólnej integracji na świeżym powietrzu.

 

6.png

 
Plac zabaw „Figielek” – tak nazywa się tworzony na Sroczej Górze w Pniowie plac zabaw. 
W ramach pozyskanych środków udało się przygotować podłoże - teren został zrekultywowany i obsiany trawą, zostały również zamontowane urządzenia zabawowe. Tak więc poprawia się estetyka i funkcjonalność przestrzeni publicznej, sołectwo pięknieje, a wśród mieszkańców rozwija się aktywność społeczna i integracja wielopokoleniowa.

 

Bezplaczabaw tytułu.png

Dane kontaktowe
Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
Tel.: 32 237-80-00
Fax: 32 233-41-41
E-mail:
Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 17.00
Piątek 7.00 - 13.00
Kasa czynna:
Poniedziałek 7.00 - 14.00
Wtorek 7.00 - 14.00
Środa 7.00 - 14.00
Czwartek 7.00 - 16.30
Piątek 7.00 - 12.00
NIP GMINY: 9691605695
REGON GMINY: 276257771
NIP URZĘDU: 9691124642
REGON URZĘDU: 000529002