Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
6 °C
Alfa, Leonii, Tytusa
piątek, 19 kwietnia 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Oficjalne informacje o wynikach wyborów

Wyniki wyborów w naszej gminie i naszym powiecie są już powszechnie znane. Przypomnijmy, że Burmistrzem Toszka został wybrany ponownie Grzegorz Kupczyk, uzyskując 2.259 głosów (58,45%). Jego konkurent Krzysztof Klonek uzyskał poparcie 1.606 mieszkańców (41,55%).

Wybory do Rady Miejskiej rozegrały się między kandydatami reprezentującymi łącznie trzy komitety wyborcze: Komitet Wyborczy Wyborców „Ziemia Toszecka” - na którego kandydatów oddano 2.043 głosy, Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Klonka” - na którego kandydatów oddano 1.695 głosów oraz Komitet Wyborczy Wyborców „Zgoda i Przyszłość”, na który w wyborach do Rady Miejskiej w Toszku zagłosowało 91 osób. Mandaty radnych uzyskali:

w imieniu KWW „Ziemia Toszecka”:
Teresa Brommer
Ewald Laksa
Arkadiusz Dyas
Sylwia Cebula
Rafał Kucharczyk

Adam Konieczny
Tadeusz Kobiernik
Łukasz Chwał
Ewa Kalus
Magdalena Krzepisz

W imieniu KWW Krzysztofa Klonka:
Roman Waloszek
Sylwia Wawrzynosek
Krzysztof Grabelus
Andrzej Wrazidło
Tadeusz Inglot

W wyborach do Rady Powiatu Gliwickiego wystartowało pięć komitetów wyborczych: „Kukiz 15” - na kandydatów tego komitetu zagłosowało 2.494 wyborców, „Prawo i Sprawiedliwość” - zdobyło 9.573 głosów, „Zgoda i przyszłość” - uzyskało poparcie 14.792 mieszkańców powiatu gliwickiego, „Moja gmina nasz powiat” - na kandydatów tego komitetu zagłosowało 9.852 wyborców oraz „Porozumienie mieszkańców powiatu gliwickiego” - na kandydatów „Porozumienia” zagłosowało 7.767 wyborców. W naszym okręgu mandaty do Rady Powiatu uzyskali:

w imieniu KWW „Zgoda i przyszłość”:
Andrzej Kurek
Adam Wojtowicz.

W imieniu KWW „Moja gmina nasz powiat”:
Jacek Zarzycki.

W wyborach do sejmiku samorządowego województwa śląskiego, w naszym okręgu, obejmującym miasta Bytom, Gliwice oraz powiaty gliwicki, tarnogórski i lubliniecki, wystartowało łącznie 115 kandydatów reprezentujących 15 komitetów wyborczych. Walczyli oni o 7 mandatów radnych wojewódzkich. Mandaty te w naszym okręgu uzyskali:

Renata Caban (Gliwice, Koalicja Obywatelska)
Marek Gzik (Gliwice, Koalicja Obywatelska)
Bartłomiej Kowalski (Gliwice, Prawo i Sprawiedliwość)
Halina Bieda (Bytom, Koalicja Obywatelska)
Zbigniew Przedpełski (Bytom, Prawo i Sprawiedliwość)
Lucyna Ekkert (Tarnowskie Góry, Koalicja Obywatelska)
Józef Kubica (Tarnowskie Góry, Prawo i Sprawiedliwość)

Zgodnie z nowymi przepisami, kadencja wybranych samorządowców będzie trwała 5 lat. Szersze i bardziej szczegółowe informacje na temat niedzielnych wyborów publikuje na swojej stronie Państwowa Komisja Wyborcza.


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry