Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
8 °C
Racheli, Sławy, Teofila
poniedziałek, 02 października 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Doceniono i dofinansowano pomysły ekologiczne naszych mieszkańców!

Konkurs pn. „Powiat Przyjazny Środowisku” jest przedsięwzięciem skierowanym do gmin, w tym ich jednostek pomocniczych, które wchodzą w skład Powiatu Gliwickiego. Celem konkursu jest promowanie działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska, promowanie innowacyjnych i oryginalnych, ekologicznych przedsięwzięć lokalnych, mogących mieć wpływ na poprawę stanu środowiska naturalnego oraz ukazanie różności działań na rzecz ochrony środowiska. W tym roku nasza gmina złożyła 4 wnioski. Nagrody, w łącznej kwocie 6.160,00 zł., przyznano na następujące przedsięwzięcia:

1. Wymiana oświetlenia w świetlicy wiejskiej w Sarnowie  w oparciu o energooszczędne oświetlenie technologii LED” zgłoszone przez  Sołectwo Sarnów, II miejsce w konkursie – nagroda w wysokości 2 500,00 zł. Celem przedsięwzięcia jest poprawa efektywności energetycznej w pomieszczeniach świetlicy wiejskiej w Sarnowie poprzez zastosowanie wysokowydajnych i bardzo energooszczędnych źródeł oświetlenia, które oparte są na technologii LED.

2.Zielony zakątek – zagospodarowanie terenu rekreacyjnego na Osiedlu Oracze” zgłoszone przez Osiedle Oracze wyróżnienie – nagroda w wysokości 1 220,00 zł. Celem przedsięwzięcia jest upiększenie miejsca wspólnych spotkań wielopokoleniowych dla mieszkańców poprzez urządzenie dodatkowych zakrzewień oraz stworzenie bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca wypoczynku.

3. ‘’Z ochroną środowiska jesteśmy za pan brat, dbamy o każdy nawet najmniejszy kwiat ‘’ zgłoszone przez sołectwo Pisarzowice - wyróżnienie – nagroda w wysokości 1 220,00 zł . Celem przedsięwzięcia  jest  podniesienie atrakcyjności powstałego w ubiegłym roku placu rekreacyjno-sportowego i placu zabaw poprzez stworzenie kamiennego kwietnika obsadzonego ozdobnymi kwiatami i krzewami.

4.Wiata rowerowa dla mieszkańców sołectwa Ciochowice” zgłoszone przez  Sołectwo Ciochowice, wyróżnienie – nagroda w wysokości 1 220,00 zł. Celem jest poprawa warunków dojazdu mieszkańców do pracy, szkół, przez usytuowanie wiaty rowerowej w pobliżu przystanku autobusowego i przystanku kolejowego. Mieszkaniec udający się z terenu sołectwa rowerem, parkuje rower, dochodzi do przystanku autobusowego czy kolejowego i udaje się w dalszą podróż do pracy, szkoły itp.

 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry