Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-8 °C
Kryspiny, Norberta, Sabiny
wtorek, 05 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Działo się w naszych szkołach!

SP Kotulin

Gwarowe i sportowe sukcesy uczniów z Kotulina

I miejsce w Gminnych Mistrzostwach Piłki Nożnej wywalczyła drużyna naszych chłopców w składzie: Marek Holewa, Sebastian Trzensiok, Mateusz Krzykawski, Mateusz Wilczek, Patryk Maśnica, Szymon Grochla, Oliver Paczuła, Tobiasz Kampa, Marek Orzechowski i Alan Szlage. Aż cztery miejsca na podium  XXI „Biegu o nóż komandosa” w Lublińcu przypadły kotulińskim uczniom. Byli to: Nikodem Jaksik, Dominik Pallus, Antonina Powrósło i Dorota Kocem. Również w XIII Festiwalu Gwary Śląskiej w Wielowsi nasi uczniowie, którzy reprezentowali nas w dwóch kategoriach: słownej i muzycznej, zajęli I miejsca. W kategorii słownej uczennice: Julia Szewczyk, Karolina Walczak i Agata Szewczyk przedstawiły scenkę "Nasz Ołpa i jego pamiętnik" przygotowaną przez panią Beatę Grochla. Zaś w muzycznej reprezentował nas zespół "Gwiazdeczki" w składzie: Paulina Jaruszowic, Tymoteusz Jaksik, Nikodem Jaksik, Lena Zwior, Antonina Powrósło, Dorota Kocem, Wiktoria Weiss, Weronika Obłonczek, Patryk Oblonczek, Dominik Pallus, Szymon Knopek, Daniel Knopek, Mateusz Czampik i Kacper Barucha przygotowany przez panią Małgorzatę Powrósło z piosenką "Roz i dwa skocze pchła". Wszystkim gratulujemy.

Beata Grochla

1.jpeg

SP Paczyna

Przedmioty – w trzech językach

W  ramach Dnia Języków Obcych uczniowie ćwiczyli sprawne posługiwanie się słownikami.

Mieli za zadanie poprawnie pod względem ortograficznym zapisać nazwy przedmiotów znajdujących się w salach lekcyjnych. Następnie  znaleźć nazwy tych rzeczy w słownikach języka niemieckiego i angielskiego. Karteczki z nazwami w trzech językach przyklejali później na opisywane obiekty (do dziś pomagają nam one zapamiętać poprawne nazwy tych rzeczy).

AK

2.jpeg

Ratujemy i uczymy ratować!

Wielka wspólna powtórka z zasad udzielania pierwszej pomocy na stałe już wpisała się
w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. Odbywała się ona  16. października w ramach bicia rekordu w wykonywaniu resuscytacji oddechowo - krążeniowej przez jak największą liczbę osób z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. To dzięki programowi WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować” mamy w szkole  fantomy i niezbędne materiały szkoleniowe, dzięki którym praktycznie, przeszkoleni przez WOŚP nauczyciele mogą prowadzić zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Dzięki edukowaniu dzieci, słyszymy częściej o małych bohaterach, którzy uratowali życie swoich bliskich dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub udzielając pierwszej pomocy.

AK

3.jpeg

Dzień Papieski

W październiku obchodziliśmy XVIII Dzień Papieski. Nasi uczniowie przypominali sylwetkę i życiorys Papieża Polaka - Jana Pawła II - Karola Wojtyły. Tego, dla którego tak ważna była idea pokoju na całym świecie. Naturalną inicjatywą wpisującą się w obchody Dnia Papieskiego było więc włączenie się zaproszonych przez katechetkę uczniów do światowej modlitwy "Milion dzieci modli się na różańcu w intencji pokoju". Każdego roku 18 października o godz. 9.00, na wszystkich kontynentach ludzie jednoczą się w modlitwie, skupieniu wokół jednej z ważniejszych wartości – pokoju.

AK

4.jpeg

 

Rękawiczki z origami

Szykując się na rychłe nadejście chłodnej aury w Dniu Origami uczniowie składali rękawiczki z origami. Origami jako sztuka artystycznego składania papieru narodziła się około 700 roku w Chinach, a upowszechniła dzięki Japończykom. Kształtuje zdolności manualne i matematyczne, rozwija wyobraźnię.

Agnieszka Kural

5.jpeg

SP im Gustawa Morcinka w Toszku

EuroWeek

W dniach 14 – 18 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w projekcie EuroWeek – Szkoła Liderów. Przez pięć dni w miejscowości Długopole Zdrój brali udział w warsztatach i prezentacjach. Poznali wielu ciekawych ludzi z różnych zakątków świata m.in. z Kolumbii, Filipin, Brazylii, Meksyku, Etiopii, Indii. Dowiedzieli się interesujących wiadomości o ich ojczystych krajach. Oczywiście wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim.

Monika Pondo

SP TOSZEK Irena Sendler

5a.jpeg

Badminton na podium!

W dniu 6.11.2018. w naszej szkole odbył się finał rejonowy drużynowych zawodów gry w badmintona dziewcząt i chłopców. Miejsce pierwsze w grupie dziewcząt zajęła drużyna SP nr 6 z Gliwic, w grupie chłopców zwyciężyła drużyna SP nr 36 z Gliwic. Nasze drużyny zajęły drugie miejsca. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Rozgrywki zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Czapla, Aneta Węglarz i Lucjan Swolany.

6.jpeg


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry