Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
23 °C
Kamila, Karoliny, Roberta
czwartek, 18 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Ankieta na temat gazyfikacji Oracza

Odpowiadając na sugestie mieszkańców Oracza, podjąłem próbę ustalenia z Polską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. warunków na których możliwe będzie doprowadzenie sieci gazowej do Państwa nieruchomości - powiedział pan Rafał Kucharczyk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Toszku.

Procedura ta wygląda następująco:
1. Zainteresowani gazem właściciele nieruchomości wypełniają ankiety, które następnie będą przekazane PSG Sp. z o.o.
2. PSG Sp. z o.o. oceni w jakim stopniu opłaca się jej zainwestować w sieć gazową w naszej okolicy
3. W porozumieniu z Gminą zostanie zorganizowane spotkanie informacyjne na którym będzie przedstawiciel PSG Sp. z o.o. i na które zostaną Państwo zaproszeni
4. W zależności od przebiegu powyższych PSG Sp. z o.o. rozpocznie stosowną inwestycję lub nie.

Wobec powyższego, w tych dniach do mieszkańców Oracza trafia ankieta (autorstwa PSG Sp. z o.o.). Prosimy o jej wypełnienie, a następnie o jej złożenie na Biurze Podawczym Urzędu Miasta w Toszku w godzinach pracy tego urzędu (UM jest czynny od poniedziałku do środy w godzinach 7:00-15:00, w czwartek 7:00-17:00 oraz w piątek 7:00-13:00).

Wzór wypełnionej ankiety zainteresowani znajdą w Urzędzie Miejskim, na tablicach ogłoszeń na Oraczu oraz na stronie internetowej www.toszek.pl . Użytkownicy Facebooka znajdą ją również na profilu „Miasto i Gmina Toszek” oraz na grupie „Oracze”.

Na stronie www.toszek.pl znajdą Państwo również czystą ankietę do samodzielnego wydruku. W razie kłopotów z wydrukiem kilka dodatkowych ankiet będzie również do odebrania w Urzędzie Miejskim. Osoby którym gaz na Oraczu będzie służył do prowadzenia działalności gospodarczej powinny wypełnić część „B” ankiety, natomiast pozostałe osoby część „A” - dodał pan Rafał Kucharczyk.

Ankieta ta ma na celu zbadanie przez PSG Sp. z o.o. potencjalnego zainteresowania gazem. Im więcej osób zadeklaruje chęć korzystania z gazu, tym większa szansa na przystąpienie PSG Sp. z o.o. do tej inwestycji. Tym samym prosimy o solidarność i pomoc zainteresowanym sąsiadom w złożeniu ankiet – to jest działanie w interesie wszystkich mieszkańców Oracza. Ankiety nie są wiążące – konkretne warunki przystąpienia do tej inwestycji zostaną dopiero wyliczone i są zależne od jej opłacalności.

Urząd Miejski w Toszku nie jest pośrednikiem w tych rozmowach - na obecnym etapie Urząd Miejski wspomaga tę inicjatywę poprzez zbiórkę ankiet oraz organizację spotkania z PSG Sp. z o.o. (termin podany zostanie później).

PDFAnkieta do wypełnienia (407,14KB)

PDFPrzykład wypełnionej ankiety (416,70KB)


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry