Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
14 °C
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
sobota, 25 maja 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Gminne ćwiczenia jednostek OSP

W tym roku ćwiczenia gminne zaplanowano na 8 grudnia 2018 r. na terenie Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendler w Toszku. Tegoroczne ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia przygotowania jednostek ochrony przeciwpożarowej w sytuacji zagrożenia wywołanego pożarem w budynku użyteczności publicznej, zapoznanie się z obiektem i terenem szkoły by poznać lokalizację hydrantów, wyłączników prądu i gazu oraz  układu dróg i drzwi ewakuacyjnych. W ćwiczeniu udział wzięli: kierujący całością działań - Komendant Gminnego Zarządu OSP - Ireneusz Giemza, członkowie zastępów OSP: Wilkowiczki, Pniów, Kotulin, Toszek, Ciochowice oraz obserwatorzy Grzegorz Kupczyk - burmistrz Toszka, Waldemar Pigulak - dyrektor szkoły oraz Anna Salbert - podisnpektor z Urzędu Miejskiego Toszku.   

Istotą ćwiczeń jest to, że  Druhowie i Druhny mają możliwość doskonalenia  wzajemnej współpracy i podziału zadań w chwili pojawienia się realnego zagrożenia, dokonują sprawdzenia  systemu alarmowania o zagrożeniu oraz powiadamiania o konieczności ewakuacji, weryfikują obowiązujące procedury i zasady oraz warunki prowadzenia ewakuacji a także weryfikują skuteczność działania technicznych systemów zabezpieczeń budynku.

Burmistrz Toszka – Szef Obrony Cywilnej Gminy Toszek dziękuje Druhom i Druhnom jednostek ochrony przeciwpożarowej biorących udział w tegorocznych ćwiczeniach gminnych, za ich zaangażowanie oraz podjęte działania. Biorąc udział w ćwiczeniach udowodnili po raz kolejny, jak bardzo ważne jest dla nich bezpieczeństwo mieszkańców Gminy.

 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry