Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
23 °C
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
sobota, 20 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Uroczyste otwarcie zmodernizowanej świetlicy w Sarnowie

Obecnie trwa remont dużej sali – do tej pory wymieniono instalację elektryczną, podwieszono sufit, wykonano prace tynkarskie. W najbliższym czasie zostanie wykafelkowana podłoga oraz pomalowane ściany. Na remont czeka również stara toaleta. Ideą projektu było przystosowanie świetlicy tak, aby mogły z niej korzystać wszystkie grupy wiekowe. Dla najmłodszych została wydzielona część z minibiblioteką, kącikiem gier i zabaw oraz miejscem do prowadzenia zajęć edukacyjnych. Reszta pomieszczenia jest przeznaczona do organizacji lokalnych imprez, urządzania wieczorków filmowych, sołeckich spotkań.

W świetlicy ogłoszona została zbiórka książek, która miałaby zasilić powstającą minibibliotekę. Książki można przynieść 13, 27 lutego oraz 7 marca od 17.00 do 18.00. W tych samych dniach opiekunki świetlicy z ramienia OPS-u w Toszku zapraszają dzieci na warsztaty teatrzyku pacynkowego i z gry na Bum Bum Rurkach. Podczas zajęć przygotowane zostanie minishow z okazji otwarcia wyremontowanej świetlicy.

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców na uroczyste otwarcie. W programie minishow teatralne i muzyczne dzieci, wspólne zabawy, konkursy z nagrodami oraz poczęstunek. 

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry