Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-1 °C
Agaty, Dalii, Sobiesława
czwartek, 07 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Rejestracja dawców komórek macierzystych

Pani Halina i pan Christopher poszukują genetycznych bliźniaków. Ich choroba wymaga przeszczepu komórek macierzystych. W dostępnych bazach potencjalnych dawców nie znalazł się nikt, kto byłby odpowiednim dla nich dawcą. We współpracy z Fundacją DKMS oraz innymi sojusznikami, organizujemy u nas akcję rejestracji dawców komórek macierzystych. Rejestracja przebiega w kilku krokach: (1) krótki wywiad medyczny z wolontariuszem Fundacji DKMS, (2) wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz (3) pobranie (samodzielne) wymazu z wewnętrznej strony policzka.

Wszystkich, którzy uczestniczą w sobotę (27 kwietnia) w Biegu im. Marka Pawłowskiego w Kotulinie oraz wszystkich, którzy w niedzielę (28 kwietnia) będą na toszeckim Rynku, zapraszamy do rejestracji. Wielu nas jest już zarejestrowanych, wielu może to uczynić - warto dać nadzieję chorym. Liczymy na szeroki odzew!

Moja córka jest moim największym szczęściem i największym skarbem na ziemi. Kiedy patrzę jej w oczy, pęka mi serce. Co się stanie, jeśli nie będę mógł z nią być? Jak mogę jej to wytłumaczyć? Proszę, pomóż mi, żeby moja córka nie musiała dorastać bez ojca." – apeluje 30-letni Christoph, który marzy o tym, by być na 3 urodzinach swojej córeczki.

Dzięki mojej wspaniałej rodzinie mężowi oraz 3 córkom moje marzenia dotychczas spełniały się każdego dnia. W młodości, mieszkałam
w Toszku, byłam nauczycielką – wyjechałam do Niemiec , zakochałam się i tu założyłam rodzinę.
” – przedstawia się 59-letnia Halina.

Halina i Christoph mimo tego, że na stałe mieszkają w Niemczech to bardzo silnie związani są z Toszkiem. Halina z domu Jasińska spędziła
w Toszku 17 lat zaś rodzice Christopha również pochodzą z Toszka. Oboje potrzebują przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego, by przeżyć.

Proszę o zastanowienie się jak bardzo możesz pomóc rejestrując się jako potencjalny Dawca do bazy Fundacji DKMS. I Ty możesz jutro potrzebować pomocy! Po prostu pomóż.” – prosi Halina.

 

Grafika pod tekstem.jpeg


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry