Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
19 °C
Jana, Pauliny, Rudolfiny
niedziela, 26 czerwca 2022
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Gazyfikacja sołectw - zakończyliśmy zbieranie ankiet

Jesienią ubiegłego roku, podczas spotkań z mieszkańcami sołectw, burmistrz Grzegorz Kupczyk był pytany m.in. o możliwości ze strony samorządu w zakresie wsparcia rozbudowy sieci gazowej w niektórych sołectwach. Możliwości samorządu polegają na pośrednictwie między sprzedawcą i dystrybutorem gazu, a mieszkańcami. Kilka lat temu udaną inicjatywę zrealizował pan Tadeusz Kobiernik, wówczas radny, a dziś przewodniczący Rady Miejskiej. Dzięki jego inicjatywie udało się zgazyfikować sporą część jednego z toszeckich osiedli.

Z podobną inicjatywą wystąpiła w tym zakresie grupa radnych. Jako pierwszy temat podjął pan Rafał Kucharczyk, rozprowadzając i zbierając ankiety na temat przyłączenia mieszkańców do sieci gazowej na Oraczu. W ślad za nim poszli: Adam Konieczny z Sarnowa, Arkadiusz Dyas z Paczyny, Sylwia Cebula z Pniowa, a także inni sojusznicy. W rezultacie przeprowadzonych konsultacji z PGNiG, zorganizowanych spotkań z mieszkańcami i rozprowadzonych oraz zwróconych ankiet, udało się zebrać 367 deklaracji mieszkańców i przedsiębiorców w sprawie woli przyłączenia się do sieci gazowej. Zestawienie łącznych ilości ankiet z poszczególnych części naszej gminy przestawia poniższa tabela.

LP

Miejscowość

Liczba ankiet

1

Paczyna

99

2

Pniów

85

3

Sarnów

41

4

Kotliszowice

47

5

Ciochowice

46

6

Oracze

32

7

Wilkowiczki

11

8

Pisarzowice

5

9

Ligota Toszecka

1

PGNiG zadeklarowała, że w ciągu miesiąca przedstawi nam swoje rekomendacje w zakresie opłacalności rozbudowy sieci gazowej w poszczególnych miejscowościach. O tych wnioskach niezwłocznie poinformujemy mieszkańców.

Informujemy, że czas zbierania ankiet definitywnie upłynął 30 kwietnia. Całość dokumentacji, łącznie z pojedynczymi ankietami, które wpłynęły w minionych dniach, została przesłana pocztą do PGNiG. Na obecnym etapie nie ma już możliwości dołączenia kolejnych ankiet do wysłanej pocztą dokumentacji. W sytuacjach absolutnie wyjątkowych możemy przekazać pojedyncze dodatkowe ankiety do PGNiG tylko drogą mailową i tylko do końca przyszłego tygodnia (17 maja). Ewentualne spóźnione ankiety można, po zeskanowaniu, przesłać na adres


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: 32 237-80-00
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry