Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
19 °C
Arnolda, Emiliany, Lucyny
czwartek, 30 czerwca 2022
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Wizyta Burmistrza Toszka wraz z delegacją w Hohenau

 

W dniach 17-19 stycznia br. Burmistrz Toszka wraz z delegacją odbył wizytę w partnerskiej Gminie Hohenau. Przedstawiciele toszeckiego samorządu (Grzegorz Kupczyk i Artur Czok) uczestniczyli m.in. w noworocznym spotkaniu organizacji pozarządowych zainicjowanym przez Eduarda Schmida – Burmistrza Hohenau i Wolfganga Kellera – miejscowego proboszcza. Podczas uroczystości władze Hohenau oficjalnie wyróżniły Państwa Seidl –        za aktywne zaangażowanie i zacieśnianie współpracy międzygminnej w ramach realizowanej umowy partnerstwa. W przerwach zaproszeni goście mogli zapoznać się z ofertą promocyjną Gminy Toszek. Największym zainteresowaniem i powodzeniem cieszyły się toszeckie krówki.

Jednym z ważniejszych celów pobytu było dopracowanie założeń i kierunków działań związanych z tworzonym przez cztery kraje (Niemcy, Polska, Węgry i Włochy) projektem edukacyjnym pn. „VIA NOVA 21 Ojczyzna – przyroda – środowisko – energia”. W warsztatach konsultacyjnych poświęconych powyższemu przedsięwzięciu uczestniczyły m.in.: ze szkoły podstawowej w Toszku – Pani Aleksandra Kupczyk, ze szkoły w Hohenau – Pani Uta Hoffmann oraz z placówki oświatowej z Węgier – Pani Elisabeth Bakos.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Opublikował(a): Szymon Rabiza Data publikacji: 29-01-2013 16:55 Modyfikował(a): Administrator Admin Data modyfikacji: 29-01-2013 19:55

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: 32 237-80-00
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry