Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
26 °C
Henryka, Igi, Włodzimierza
poniedziałek, 15 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Sukcesy uczniów z kotulińskiej szkoły

W Gminnym Konkursie Recytatorskim uczennica kl. VI Agata Powrósło zajęła III miejsce, nie mogła jednak naszej szkoły reprezentować na etapie powiatowym, gdyż w tym czasie uczestniczyła w 29 Międzynarodowym Konkursie Młodych Muzyków „Citta di Barletta” we Włoszech, gdzie zajęła I m-ce. Agata Powrósło jest również uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu, zachwyca grą na flecie i odnosi kolejne sukcesy, czego przykładem jest zajęcie I miejsca w III Ogólnopolskim Konkursie Uczniów Klas Instrumentów Dętych w Wadowicach. W Gminnych Prezentacjach Artystycznych w Toszku w kategorii „muzyka” statuetkę Grand Prix wywalczyła Agata Szewczyk, a w kategorii „taniec” Kamila Krzysztyniak i Kaja Mirkowska zdobyły II miejsce.

W XV Powiatowym Konkursie Recytatorskim Uczniów Edukacji Wczesnoszkolnej I miejsce zdobyła Antonina Powrósło, a II miejsce -  Lena Zwior. Obie są uczennicami kl. II. W XIII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Religijnej „Pieśń niesiemy w darze” w Gliwicach I miejsce wywalczyli: Emilia Pallus, Kinga Krupa, Szymon Jarzyński, Karolina Walczak, Julia Szewczyk, Aleksandra Pieruch, Oliver Bogdoł i Agata Powrósło.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II wygrali: I miejsce: Szymon Jarzyński, Sebastian Trzensiok, Aleksandra Pieruch, Kamila Krzysztyniak, Agata Powrósło, Kaja Mirkowska i Marek Holewa. II miejsce: Tobiasz Kampa, Oliver Paczuła i Emilia Pallus. III miejsce: Kacper Szufla. Uczniowie naszej szkoły brali również udział w imprezach biegowych w Żyrowej (XII Gala Sportu „Żyrowik”) i Pyskowicach (I Pyskowicki Bieg Mamuta). Wielu udało się wywalczyć najwyższe miejsca. Żyrowa: I miejsce: Dominik Pallus, Antonina Powrósło, Nikola Grabowska, II miejsce: Nikodem Jaksik, Dorota Kocem, III miejsce: Nicole Szyndzielorz, Szymon Grochla, Kacper Szufla. Pyskowice: I miejsce: Dominik Pallus, II miejsce: Edyta Krupa, III miejsce: Nikodem Jaksik, Szymon Grochla, Marek Holewa.

Warto jeszcze wspomnieć o wyróżnieniu, jakie zdobyli nasi uczniowie w  III Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady – akcji promującej czytelnictwo, która odbywa się pod patronatem pisarki Małgorzaty Musierowicz. Na podstawie przeczytanej książki pt. „Opium w rosole” w klasie VI przeprowadzono warsztaty. Uczniowie podzieleni na grupy odegrali wybrane scenki 
z książki. Jedni wcielili się w rodzinę Lewandowskich, do których zawitała Genusia 
na obiadek, inni odegrali scenkę w sklepie, gdzie na półkach stały tylko ocet i sól, a ponieważ rzucili papier toaletowy, więc szybko utworzyła się kolejka. W klasie IV i V zostały zorganizowane warsztaty plastyczne. Uczniowie słuchając fragm. z książki „Opium w rosole” tworzyli prace np. „Spotkanie w operze”, „Osiedle Norwida” oraz portretowali głównych bohaterów. Akcję zakończono czytaniem fragm. książki najmłodszym w bibliotece.

Wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy sukcesów.
                                                                Beata Grochla

 


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry