Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
35 °C
Arnolda, Emiliany, Lucyny
czwartek, 30 czerwca 2022
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Dni Toszka 2019

Piątek 5 lipca
„Urodziny Guttmanna” to kolejna inicjatywa na rzecz utrwalenia wiedzy o życiu i dorobku urodzonego w Toszku wybitnego neurologa, którego działalność przyczyniła się m.in. do organizacji igrzysk paraolimpijskich. W ramach tegorocznych „urodzin” - oprócz urodzinowego tortu dla każdego - będzie okazja do wspomnienia wszystkiego, co do tej pory zrobiliśmy i robimy w Toszku na rzecz krzewienia pamięci o Ludwigu Guttmannie. Wspomnieniami podzielą się Dominika Witkowska, do niedawana zastępca dyrektora naszego Zamku oraz Michał Matheja, były samorządowiec, promotor pamięci historycznej i edukacji kulturalnej w naszym regionie. Kulminacją „urodzin” będzie plenerowa projekcja filmu fabularnego „The Best of Men” o życiu i działalności Guttmanna. Serdecznie zapraszamy!


Sobota 6 lipca
Ten dzień upłynie pod znakiem tradycyjnego „Beach Party”. Gorące rytmy podawane przez znanych i lubianych DJ-ów Radia Park będą towarzyszyć uczestnikom zabawy od 19:00 do 2:00. O bezpieczeństwo naszych mieszkańców i gości na Rynku zadbają profesjonalne służby ochrony. Nie zabraknie oferty gastronomicznej, którą zapewnią liczne Food Truck’i i nie tylko. Mieszkańców Rynku i przyległych ulic jeszcze raz prosimy o wyrozumiałość tego jednego wieczora - to będzie wieczór głośny. 


Niedziela 7 lipca 
Drugi z Dni Toszka to dzień familijny. Od 11:00 na Rynku działać będzie miasteczko rowerowe, a w nim okazja do sprawdzenia umiejętności, przećwiczenia manewrów oraz dobrej zabawy. Popołudniu o dobrą zabawę zadbają energetyczne Kosmokwaki, których najmłodsi mieszkańcy zdecydowanie nie powinni przegapić. W programie są także występy najlepszych uczestników zamkowych sekcji artystycznych, którzy zdobywali nagrody w przeglądach i konkursach zewnętrznych. Od 18:00 scenę przejmą gwiazdy wieczoru: DOXXX, ETNA i NOWATOR. Wszelkie szczegóły na plakatach.

Najważniejszą sprawą dla organizatorów jest bezpieczeństwo uczestników Dni Toszka. Dziękujemy za zrozumienie w sprawie parkowania na Rynku. Prosimy także, aby w dniach 6 i 7 lipca (sobota i niedziela) w czasie trwania imprez na Rynku nie wjeżdżać samochodami w rejon ul. Chrobrego, a w szczególności na Rynek. Rozumiemy związane z tym możliwe niedogodności - liczymy jednak na zrozumienie w tej sprawie. Informacja miejscach parkingowych i postojowych, z których można w tych dniach skorzystać, w załączeniu. Życzymy dobrej zabawy!
 

Dni Toszka.jpeg

Urodziny Guttmanna.jpeg

Załączniki do pobrania:

JPEGMiejsca parkingowe i postojowe w Toszku

JPEGProsimy nie parkować na Rynku


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: 32 237-80-00
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry