Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
27 °C
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
sobota, 20 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Kolejne strefy aktywności

Kolejne strefy aktywności

Po wykonanych w ubiegłym roku instalacjach w Pniowie, Ligocie Toszeckiej i Wilkowiczkach przyszła kolej na Otwarte Strefy Aktywności (OSA) w Toszku (przy Orliku), Ciochowicach i Płużniczce. Prace zakończyły się pod koniec listopada. Łączna wartość zadań zrealizowanych w bieżącym roku to 150.000 zł, z czego 50% samorząd pozyskał ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki.

Planem budowy siłowni plenerowych w naszej gminie zostały objęte miejscowości, w których dotychczas nie było infrastruktury rekreacyjnej lub takie, w których liczba urządzeń nie jest wystarczająca w stosunku do potrzeb. W roku 2018 siłownie „pod chmurką” powstały w Pniowie, Ligocie Toszeckiej i Wilkowiczkach. Stanowiły rozbudowę dotychczasowych terenów rekreacyjnych lub stworzyły zupełnie nową jakość w sołectwach. Podobnie było w roku bieżącym. Także w przyszłym roku w budżecie gminy przewidziane zostały środki na budowę kolejnych stref aktywności w Paczynie, Boguszycach i Proboszczowicach. Wszystko wskazuje na to, że w następnych latach kolejne tego typu przedsięwzięcia będą mogły być realizowane.

Otwarte strefy aktywności powstają dzięki dofinansowaniu z rządowego programu, którego celem jest poprawa kondycji i zdrowia społeczeństwa. Chodzi o to, aby zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia. Ruch, ćwiczenia i relaks na świeżym powietrzu mają także sprzyjać integracji mieszkańców. Urządzenia, które budujemy w naszych miejscowościach, są wykorzystywane zgodnie z celami rządowego programu. Często korzystają z tych miejsc rodzice z dziećmi, czasem młodzież. Gospodarzami obiektów są poszczególne sołectwa lub bezpośrednio gmina (OSA w Toszku). Wszelkie propozycje dotyczące funkcjonowania otwartych stref aktywności prosimy zgłaszać telefonicznie pod numerem 32 237 80 31 lub mailowo .

Cioch1.jpeg

Cioch2.jpeg

Cioch3.jpeg

Płu1.jpeg

Płu2.jpeg

Płu3.jpeg

To1.jpeg

To3.jpeg

Opublikował(a):  Data publikacji: 10-12-2019 15:00 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 10-12-2019 15:01

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry