Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
27 °C
Jana, Pauliny, Rudolfiny
niedziela, 26 czerwca 2022
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Nie wysyłaj wniosków do ZUS e-mailem

Bardzo prosimy tych klientów, którzy przesłali swoje wnioski na adres cot@zus.pl  lub inny adres mailowy o ponowne przekazanie ich we właściwy sposób. Jeśli ktoś chce je złożyć elektronicznie należy to zrobić za pośrednictwem naszej platformy PUE ZUS  - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Przypominamy, że aktualnie wnioski można składać do ZUS

·         drogą elektroniczną – przez PUE ZUS

·         w formie papierowej - za pośrednictwem poczty,

·         osobiście w placówce ZUS – do skrzynki na dokumenty oznakowanej napisem "Tarcza antykryzysowa” (bez kontaktu z pracownikiem ZUS).

Zachęcamy klientów do założenia profilu PUE. Można to zrobić bez wychodzenia z domu – przez internet - za pomocą profilu zaufanego ePUAP lub bankowości elektronicznej. Jest to bardzo proste i nie zabiera wiele czasu - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Jak założyć profil PUE?

Wystarczy mieć dostęp do Internetu w domu, wejść na stronę zus.pl, wybrać sposób rejestracji i wypełnić formularz. Następnie należy ustalić hasło do konta, a na podany w formularzu adres e-mail dostaniemy login. Ze względów bezpieczeństwa trzeba potwierdzić swoją tożsamość. Można to zrobić m.in. za pomocą profilu zaufanego ePUAP, czy podpisu elektronicznego (certyfikatu kwalifikowanego). Konto na PUE można zarejestrować także poprzez serwis bankowości elektronicznej (jeśli konto jest w banku, który zawarł z ZUS porozumienie). Można to zrobić:

•              przez stronę www.zus.pl – przy wyborze sposobu rejestracji należy kliknąć w ikonę swojego banku,

•              bezpośrednio ze strony swojego banku.

Mając już założone konto na Platformie Usług Elektronicznych, będziemy mogli szybko i bezpiecznie, nie wychodząc z domu, składać elektroniczne wnioski o wsparcie z ZUS w ramach m.in. przepisów tarczy antykryzysowej - dodaje rzeczniczka.

Obecnie zarejestrowanych na PUE ZUS jest już 3,7 mln użytkowników.

 

Beata Kopczyńska

regionalny rzecznik prasowy ZUS

województwa śląskiego

csm_ZUS-logo_e13ad0609a.jpeg

Opublikował(a): Łukasz Glomb Data publikacji: 08-04-2020 13:29 Modyfikował(a): Łukasz Glomb Data modyfikacji: 16-04-2020 10:25

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: 32 237-80-00
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry