Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
19 °C
Danieli, Irwina, Małgorzaty
sobota, 13 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Burmitrz Eduard Schmid napisał list do mieszkańców naszej gminy

30 kwietnia 2020 r. kończy się moja 18-letnia kadencja jako burmistrza gminy Hohenau. Z wdzięcznością, radością i dumą, ale także ze smutkiem, wspominam ten piękny, trudny, interesujący, edukacyjny i udany czas. Ten „czas burmistrzowania” został szczególnie ukształtowany przez  gminne partnerstwo „Toszek-Hohenau”. Dzięki wspólnej pracy byliśmy w stanie wiele osiągnąć i zainicjować.

18 kwietnia 2004 roku nasze partnerstwo zostało przypieczętowane podczas imponującej ceremonii w zabytkowym zamku w Toszku, podpisami burmistrza Jacka Zarzyckiego i moim. Oświadczyliśmy zgodnie: „Mamy silną intencję zrobienia wszystkiego, co możliwe, aby mogło powstać prawdziwe partnerstwo między gminami, a także obywatelami”. Mieliśmy odwagę i zbliżyliśmy się do siebie. Podaliście nam rękę - a my przyjęliśmy ją z radością i wdzięcznością. Odłożyliśmy na bok nieufność, zastrzeżenia i niepewność, a w Was odkryliśmy przyjaciela i partnera.

Dzięki temu  nasze partnerstwo było w stanie się rozwijać, zyskać na sile i już przynieść wiele dobrych owoców. Udało nam się wymienić doświadczenia i wiedzę na różnych płaszczyznach, takich jak kultura i społeczeństwo, sport i polityka lokalna, oraz nawiązać przyjazne kontakty. Szczególnie cieszy fakt, że rozwinęło się wiele prywatnych przyjaźni i kontaktów listowych i że wzajemne wizyty, wymiany i współpraca działają doskonale.

Z przyjemnością i z wielką radością odwiedzałem wraz z moją żoną Toszek, uczestniczyłem w oficjalnych uroczystościach, spędzałem wakacje, spotykałem przyjaciół i znajomych oraz poznałem i doceniłem kraj i jego mieszkańców. Zawsze była to ciepła, przyjazna i wzajemnie szanująca się współpraca - pokochaliśmy Toszek. Cieszę się i jestem wdzięczny Wam wszystkim, że wspólnie wybraliśmy tę ścieżkę.

Ale przyjaźń to nie tylko wyśmienity prezent, to ciągłe zadanie. Ta myśl towarzyszy mi, naszemu partnerstwu i zawsze przypomina nam o dalszym budowaniu tego mostu przyjaźni. Chciałbym Was wszystkich o to poprosić - pomóżcie mi!

Na koniec mojej kadencji chciałbym się jako burmistrz z Wami pożegnać, drodzy mieszkańcy naszej gminy partnerskiej, i powiedzieć Bóg zapłać - za dobre uczynki, miłe i przyjazne spotkania, za ciepłe przyjęcie i pełne szacunku traktowanie. Chciałbym podziękować osobom odpowiedzialnym w kościele, polityce i społeczeństwie oraz wszystkim, którzy z sercem i pasją oraz z wielkim poświęceniem zaangażowani są w to partnerstwo. Dziękuję za dobrą, ufną, przyjazną i pełną szacunku współpracę. Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować naszym „Ambasadorom Honorowym” zmarłym Antoniemu Wieczorkowi i Walterowi Schmidowi, którzy dzięki swojej przyjaźni położyli kamień węgielny pod nasze partnerstwo. Ze szczególną radością i wdzięcznością przyjęliśmy z żoną uznanie i tytuł „Honorowego Obywatela Gminy Toszek”. To dla nas wielki zaszczyt i szczególny obowiązek.

Jesteśmy nie tylko częścią tego wspaniałego rozwoju, jesteśmy również jego współprojektantami, dlatego będziemy w przyszłości nadal pracować dla naszego partnerstwa, a także będziemy całą naszą siłą i energią pomagać w dalszej zróżnicowanej i żywej współpracy. Czekamy na kolejne spotkanie w Toszku lub Hohenau!

Chętnie pożegnałbym się osobiście w Toszku, ale niestety sytuacja na to nie pozwala. Pandemia koronawirusa trzyma nas wszystkich w uścisku.

Życzę Państwu i nam wszystkim zdrowia, radości i pokoju na ten trudny czas i na przyszłość.

Niech Bóg błogosławi Was wszystkich, nasze kraje i społeczności Toszek i Hohenau.

Mając to na uwadze, życzę Państwu i naszej współpracy na przyszłość dużo szczęścia!

Dziękuję bardzo - Boże, chroń nas!

Eduard Schmid

Burmistrz Gminy Hohenau

PDFList Burmistrza Hohenau (666,47KB)


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry