Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
11 °C
Michaliny, Michała, Rafała
czwartek, 29 września 2022
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Toszeckie przedszkola ponownie otwarte

W ostatnich dniach udało się dyrektorom dostosować placówki do zapewnienia dzieciom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu poprzez opracowanie odpowiednich procedur na podstawie zaleceń przekazanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W celu zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu, zakupiono niezbędne środki higieniczne, ochronne oraz dezynfekujące. Ponadto Wojewoda Śląski przekazał dla nowo uruchamianych placówek płyny dezynfekujące z przeznaczeniem do dezynfekcji rąk i powierzchni. Oprócz przygotowywania się pracowników przedszkoli i szkół do bezpiecznego przyjęcia dzieci, o kilku zasadach powinni pamiętać także rodzice i opiekunowie:

 

  • Nie ukrywaj informacji o stanie zdrowia swojego dziecka, a jeśli czuje się nie najlepiej – niech pozostanie w domu. Nie przyprowadzaj dziecka do przedszkola także wtedy, jeśli w Waszym domu obowiązuje kwarantanna.
  • Zapewnij maseczkę ochronną w drodze do- i z przedszkola, jeśli Twoje dziecko ma powyżej 4 lat. Przypomnij, w jaki sposób prawidłowo ją nosić.
  • Przypomnij także o podstawowych zasadach higieny – częstym myciu rąk, niedotykaniu oczu ust i nosa, nie podawaniu ręki koleżankom i kolegom, a także zasłanianiu twarzy łokciem podczas kichania i kaszlu.
  • Każde dziecko ma swoją ukochaną zabawkę, którą chciałoby zabrać do przedszkola. Wytłumacz, dlaczego tym razem nie powinno tego robić, a pluszak lub samochodzik powinien pozostać w domu.

 

Warto dodać, że  dyrektorzy szkół podstawowych również przygotowują się do przywrócenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. W zależności od sytuacji w danej szkole, dyrektorzy podejmą decyzję, czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej, czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Prosimy o śledzenie informacji na stronach internetowych konkretnych szkół oraz o kontakt z dyrektorami w tym zakresie.

Opublikował(a): Łukasz Glomb Data publikacji: 21-05-2020 17:11

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry