Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
25 °C
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
sobota, 20 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Możliwość zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych

Do dnia 12 czerwca 2020 r. włącznie istnieje możliwość zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przez:

  • pełnomocników komitetów wyborczych;
  • wyborców !!

Ważne: wyborcy mogą samodzielnie zgłaszać swoje kandydatury na członka komisji. Należy pamiętać, iż pierwszeństwo w powołaniu do składu danej komisji mają osoby zgłoszone z ramienia komitetu wyborczego.

W przypadku, gdy liczba prawidłowo zgłoszonych kandydatów do składu komisji jest równa ustawowemu składowi liczbowemu, komisja powoływana jest w składzie odpowiadającym liczbie zgłoszonych kandydatów.

W przypadku mniejszej liczby członków niż ustawowy skład komisji, pozostałych kandydatów do składu komisji wyłania się w drodze publicznego  losowania spośród osób zgłoszonych przez wszystkich pełnomocników wyborczych. W celu uzupełnienia składu komisji pełnomocnicy wyborczy mogą zgłosić do losowania tyle osób, ile brakuje do ustawowego składu liczbowego komisji.

Jeżeli liczba zgłoszonych kandydatów wciąż jest mniejsza niż ustawowy skład liczbowy komisji, kolejnego uzupełnienia składu komisji dokonuje się spośród osób ujętych
w stałym rejestrze wyborców jednej z gmin województwa śląskiego po uzyskaniu zgody osoby, która ma uzupełnić skład komisji, a więc w drodze publicznego losowania spośród osób zgłoszonych indywidualnie.

Zgłoszenia  należy dokonać na formularzu stanowiącym załącznik do uchwały Państwowej Komisji Wyborczej (wzór do pobrania poniżej), które można składać w Referacie Organizacyjnym (pokój nr 8, parter) w Urzędzie Miejskim w Toszku po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu wizyty.  

DOCZgłoszenie wyborcy – uzupełnienie składu - formularz do pobrania (43,00KB)

DOCZgłoszenie kandydata z ramienia komitetu wyborczego – formularz do pobrania (73,50KB)
 

Opublikował(a):  Data publikacji: 04-06-2020 17:07 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 04-06-2020 17:22

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry