Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
32 °C
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
poniedziałek, 22 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Nieodpłatne poradnictwo dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą

Nastąpiły zmiany w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej , nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2020 r. poz. 294) poszerzające krąg beneficjentów oraz ułatwiające świadczenie nieodpłatnej pomocy w stanie epidemii.

W efekcie nowelizacji w/w ustawy:

  • nieodpłatna pomoc prawna obejmuje także sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą - niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku;
  • bezpłatne porady prawne są oferowane przez Rzecznika małych i średnich przedsiębiorców akcji #RatujBiznes – jest to akcja informacyjno-organizacyjna, w której Rzecznik informuje przedsiębiorców o przysługujących im możliwościach zwrócenia się o pomoc, wsparcie, ulgę lub zwolnienie w sytuacji różnorakich należności publicznoprawnych.  Szczegóły akcji dostępne na stronie www.rzecznikmsp.gov.pl.

Dodatkowo mieszkańcy powiatu gliwickiego mają możliwość skorzystania z porady zdalnej dzwoniąc pod numer telefonu (32) 338 37 29 lub pisząc na e-mail: npp@starostwo.gliwice.pl, mogą umawiać się na wizyty z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

PDFPorady prawne, porady obywatelskie dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. (skan) (1,08MB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 04-06-2020 17:35

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry