Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-2 °C
Blanki, Edmunda, Eligiusza
piątek, 01 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Zewnętrzny punkt pobrań materiału do badań w kierunku COVID 19 w Knurowie

Punkt pobrań wymazów zlokalizowany jest w osobnym budynku – nie połączonym z budynkiem szpitala i osobną drogą wjazdu do szpitala (wjazd bramą od ul. Ogana, w Knurowie która jest otwierana tylko na czas pracy punktu pobrań).

 

Jak umówić się na badanie?

Konieczne jest umówienie się na badanie dzień wcześniej (czyli w 11 dniu kwarantanny)

Telefonicznie pod numerem tel.: 518-802-710

 

Jak dokładnie działa punkt pobrań?

 

Osoby pozostający na kwarantannie w 11- tym dniu (przy czym dzień rozpoczęcia kwarantanny liczymy jako dzień „0”),  które otrzymały wiadomość sms z informacją o zgłoszeniu się na pobranie wymazu,  umawiają się telefonicznie na dzień i godzinę pobrania materiału w 12 dniu kwarantanny.

Punkt pobrań jest czynny: w dni powszednie, od poniedziałku do piątku:  14:00 – 16:00

                                                    sobota, niedziela i dni świąteczne: 07:30 – 09:30

 

Jak wygląda pobranie wymazu?

 

Osoby umówione na pobranie materiału podjeżdżają swoim samochodem do bocznej bramy Szpitala od ul. Ogana, i nieopuszczając pojazdu czekają na podejście personelu medycznego. Pracownik sprawdza tożsamość pacjenta (proszę przygotować dowód osobisty) i przez opuszczoną szybę w pojeździe pobiera wymaz. Po pobranym badaniu pacjent wraca samochodem do domu. Na czas dojazdu i wykonania badania pacjent zwolniony jest przez Sanepid z kwarantanny.

 

Pacjenci, nie wjeżdżają na dalszy teren naszego szpitala, co jest komfortowym rozwiązaniem dla pozostałych pacjentów.

 

 

Pacjent w 11 dniu kwarantanny dostaje SMS na aplikację „Kwarantanna Domowa” informującą o tym, iż może w 12 dniu kwarantanny podjechać do punktu wymazowego i wykonać badanie – wymaz w kierunku COVID 19.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia oraz NFZ znajduje się informacja o Punktach Pobrań materiału do badań w kierunku COVID 19. Pacjent wybiera punkt do którego chce się udać (lub uda mu się dodzwonić) i zapisuje się na wymaz. Punkt pobrań tworzy zlecenie pacjenta w systemie EWP (jeśli dany pacjent się w nim znajduje) i informuje pacjenta o dniu i godzinie wymazu. Jest również informowany, iż należy powiadomić policję o tym fakcie.

Pacjent podjeżdża pod wskazany adres punktu wymazowego w umówionym terminie swoim samochodem. Po okazaniu dowodu osobistego i wykonaniu wymazu z gardła odjeżdża do domu.

Wyniki badań dostarczane są przez laboratorium, które wykonało badanie do odpowiedniego sanepidu, zostaje również wpisane w system EWP oraz w Internetowym Koncie Pacjenta (pacjent.gov.pl)

Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowiskowe od 15 czerwca 2020 r. będą mogli je rozpocząć lub kontynuować w przypadku, gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu pandemii.  Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

Testy będzie można wykonać ,nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego ,w naszym Punkcie Pobrań w Knurowie przy ul.Ogana. Testy sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Podstawą do wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową.

Z badania będzie mogł skorzystać również opiekun dziecka w przypadku świadczeń uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dziecka wykonywanego pod opieką dorosłego.
 

Wynik testu przed wyjazdem przekaże pacjentowi uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W przypadku negatywnego wyniku testu - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia.

 

Opublikował(a): Łukasz Glomb Data publikacji: 09-06-2020 13:23 Modyfikował(a): Łukasz Glomb Data modyfikacji: 09-04-2021 13:43

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry