Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
4 °C
Gabrieli, Liwii, Leonarda
sobota, 27 lutego 2021
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Zewnętrzny punkt pobrań materiału do badań w kierunku COVID 19

Punkt pobrań wymazów zlokalizowany jest w osobnym budynku – nie połączonym z budynkiem szpitala i osobną drogą wjazdu do szpitala (wjazd bramą od ul. Ogana, która jest otwierana tylko na czas pracy punktu pobrań).

 

Jak umówić się na badanie?

Konieczne jest umówienie się na badanie dzień wcześniej (czyli w 11 dniu kwarantanny)

Telefonicznie pod numerem tel.: 518-802-710

 

Jak dokładnie działa punkt pobrań?

 

Osoby pozostający na kwarantannie w 11- tym dniu (przy czym dzień rozpoczęcia kwarantanny liczymy jako dzień „0”),  które otrzymały wiadomość sms z informacją o zgłoszeniu się na pobranie wymazu,  umawiają się telefonicznie na dzień i godzinę pobrania materiału w 12 dniu kwarantanny.

Punkt pobrań jest czynny: w dni powszednie, od poniedziałku do piątku:  14:00 – 16:00

                                                    sobota, niedziela i dni świąteczne: 07:30 – 09:30

 

Jak wygląda pobranie wymazu?

 

Osoby umówione na pobranie materiału podjeżdżają swoim samochodem do bocznej bramy Szpitala od ul. Ogana, i nieopuszczając pojazdu czekają na podejście personelu medycznego. Pracownik sprawdza tożsamość pacjenta (proszę przygotować dowód osobisty) i przez opuszczoną szybę w pojeździe pobiera wymaz. Po pobranym badaniu pacjent wraca samochodem do domu. Na czas dojazdu i wykonania badania pacjent zwolniony jest przez Sanepid z kwarantanny.

 

Pacjenci, nie wjeżdżają na dalszy teren naszego szpitala, co jest komfortowym rozwiązaniem dla pozostałych pacjentów.

 

 

Pacjent w 11 dniu kwarantanny dostaje SMS na aplikację „Kwarantanna Domowa” informującą o tym, iż może w 12 dniu kwarantanny podjechać do punktu wymazowego i wykonać badanie – wymaz w kierunku COVID 19.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia oraz NFZ znajduje się informacja o Punktach Pobrań materiału do badań w kierunku COVID 19. Pacjent wybiera punkt do którego chce się udać (lub uda mu się dodzwonić) i zapisuje się na wymaz. Punkt pobrań tworzy zlecenie pacjenta w systemie EWP (jeśli dany pacjent się w nim znajduje) i informuje pacjenta o dniu i godzinie wymazu. Jest również informowany, iż należy powiadomić policję o tym fakcie.

Pacjent podjeżdża pod wskazany adres punktu wymazowego w umówionym terminie swoim samochodem. Po okazaniu dowodu osobistego i wykonaniu wymazu z gardła odjeżdża do domu.

Wyniki badań dostarczane są przez laboratorium, które wykonało badanie do odpowiedniego sanepidu, zostaje również wpisane w system EWP oraz w Internetowym Koncie Pacjenta (pacjent.gov.pl)

Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowiskowe od 15 czerwca 2020 r. będą mogli je rozpocząć lub kontynuować w przypadku, gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu pandemii.  Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

Testy będzie można wykonać ,nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego ,w naszym Punkcie Pobrań w Knurowie przy ul.Ogana. Testy sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Podstawą do wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową.

Z badania będzie mogł skorzystać również opiekun dziecka w przypadku świadczeń uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dziecka wykonywanego pod opieką dorosłego.
 

Wynik testu przed wyjazdem przekaże pacjentowi uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W przypadku negatywnego wyniku testu - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia.

 

Opublikował(a): Łukasz Glomb Data publikacji: 09-06-2020 13:23 Modyfikował(a): Łukasz Glomb Data modyfikacji: 09-06-2020 13:26

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: 32 237-80-00
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry