Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
19 °C
Danieli, Irwina, Małgorzaty
sobota, 13 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Pomóż nam zadbać o siebie - Weź udział w ankiecie!

Według definicji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) „zdrowe to całkowity dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny, a nie wyłącznie brak choroby, czy niedomagań”. Zgodnie z definicją  aspekt zdrowia psychicznego jest integralnym elementem dobrostanu człowieka. Zdrowie psychiczne jest wartością niezbędną do prawidłowego funkcjonowania jednostki, jednocześnie pozostając stanem subiektywnym, wielowymiarowym i trudnym do zmierzenia. Czym dla Ciebie jest zdrowie?  Czy, i jak samopoczucie psychiczne wpływa na nasze zdrowie i odwrotnie – jak  choroby somatyczne mogą wpływać na stan zdrowia psychicznego?

Szacuje się, że około 25% Polaków w wieku produkcyjnym cierpi na zaburzenia psychiczne, ale 75% osób cierpiących z tego powodu nie otrzymuje żadnej pomocy. Dane z badań wskazują, że z epizodami depresyjnymi, nasiloną depresją i dystymią, czyli krótkotrwałymi zaburzeniami nastroju w Polsce boryka się około 1,5 mln osób*. A jak wygląda sytuacja w Gminie Toszek? Jakie są Państwa potrzeby i oczekiwania względem samorządu?

Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym - ankieta „Ocena potrzeb mieszkańców Gminy Toszek w zakresie zdrowia psychicznego” to formularz składający się z 8 pytań podstawowych (statystycznych, tj. jak wiek, płeć, miejsce zamieszkania)  oraz 21 pytań szczegółowych. Pytania są zamknięte jednokrotnego wyboru.

Celem ankiety, skierowanej do wszystkich mieszkańców Gminy Toszek, jest wstępne określenie subiektywnej oceny mieszkańców Gminy Toszek w zakresie ochrony zdrowia psychicznego. Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki posłużą wyłącznie do celów badawczych oraz opracowania Strategii Ochrony Zdrowia Psychicznego. Ankiety.

Ankiety są zbierane od dnia dzisiejszego, tj. 31 lipca 2020 r. do dnia
31 sierpnia 2020 r. włącznie
za pomocą formularza internetowego, dostępnego pod linkiem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc4Ckl7VdGIZI4QB7Cx2FhzUFcutFrGFmdROZ_bIapeR7BimQ/formResponse.

Pomóż nam w opracowaniu strategii ochrony zdrowia psychicznego - Weź udział w badaniu ankietowym.

W razie pytań, wątpliwości, sugestii lub własnych wniosków dotyczących przeprowadzonych badań ankietowych proszę o kontakt z osobą prowadzącą sprawę – Pani Sandra Drewniok lub Pani Beata Sojka - Inspektor w Referacie Organizacyjnym – tel. (32) 237-80-17 lub 27, e-mail: .

Opublikował(a):  Data publikacji: 28-08-2020 08:22 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 28-08-2020 08:35

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry