Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Mobile App

Aplikacja mobilna

Zamek w Toszku Zamek w Toszku Rynek w Toszku Skwer w Toszku Toszkoland Toszkoland Kościół pw. św. Katarzyny Grota przy kościele Kościół pw. św. Marcina Panorama Toszka Zamek w Toszku Orlik w Toszku Orlik w Toszku Zawody łucznicze Staw
Województwo śląskie » Powiat gliwicki »
Kalendarium wydarzeń
Dziś jest:
26 września
Imieniny:
Cypriana, Justyny, Łucji
Wyszukiwarka

W drodze do samodzielności

Szpital Psychiatryczny w Toszku realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. “W drodze do samodzielności - rozwój usług zdrowotnych świadczonych w lokalnej społeczności w powiecie gliwickim".

Projekt zakłada utworzenie dziennego oddziału psychogeriatrycznego oraz pomoc świadczoną w miejscu przebywania pacjenta. Dzienny oddział zlokalizowany jest na terenie Szpitala Psychiatrycznego w Toszku. Pomoc udzielana w ramach projektu skierowana jest do osób pełnoletnich z zaburzeniami psychicznymi, które z uwagi na objawy oraz trudności w funkcjonowaniu codziennym i niedostateczne oparcie społeczne nie są zdolne do systematycznego uczestniczenia w leczeniu ambulatoryjnym, a nie wymagają całodobowej hospitalizacji.

Projekt skierowany jest do mieszkańców powiatu gliwickiego. Przyjmowanie zgłoszeń odbywa się w Przychodni Przyszpitalnej. Wszelkie informacje udzielane są pod nr tel. 32/2334112 wew. 305.

Udział w projekcie możliwy jest poprzez:

- zgłoszenie przez samego Pacjenta,

- zgłoszenie przez jego Opiekuna,

- zgłoszenie przez instytucje opieki zdrowotnej lub pomoc społeczną.

Wsparcie udzielane w ramach projektu jest bezpłatne.

Szczegółowe informacje na temat realizacji projektu w tym prowadzonej rekrutacji dostępne są w siedzibie Szpitala oraz na stronie internetowej www.szpitaltoszek.pl.

Okres  trwania projektu 24 miesiące.

plakat.jpeg