Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-2 °C
Agaty, Dalii, Sobiesława
czwartek, 07 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Książki za darmo w Bibilotece

Biblioteka w Toszku w tym roku po raz pierwszy bierze udział w akcji realizowanej przez Instytut Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Akcja po raz pierwszy miała miejsce w 2018 r. i ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych – w tym roku skierowana jest do dzieci urodzonych w latach 2014-2017.

Aby w ramach akcji otrzymać tzw. Wyprawkę Czytelniczą (książkę dla dzieci, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika), dziecko musi przyjść do biblioteki z rodzicem/opiekunem prawnym, zapisać się i wypożyczyć minimum 1 książkę z księgozbioru dziecięcego. Po każdej wizycie w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej 1 książki dziecko otrzyma naklejkę na Kartę Małego Czytelnika. Po uzyskaniu 10 naklejek dziecko otrzyma imienny dyplom jako potwierdzenie jego aktywności czytelniczej.

Wspólne czytanie z dzieckiem przynosi wiele korzyści: rozwija wyobraźnię, buduje więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem, rozwija wrażliwość, język i umiejętności społeczne, ćwiczy pamięć, uczy myślenia oraz jest świetną rozrywką. Gorąco zachęcamy wszystkich rodziców przedszkolaków do wzięcia udziału w akcji, gdyż miłość do książek jest wspaniałym prezentem na całe życie.

grafika 1.png

grafika 2.png

Plakat.png

Opublikował(a): Piotr Kalinowski Data publikacji: 09-10-2020 09:56 Modyfikował(a): Piotr Kalinowski Data modyfikacji: 09-10-2020 09:58

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry