Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
25 °C
Anatola, Jacka, Mirosławy
niedziela, 03 lipca 2022
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Rusza rejestracja do szczepień przeciwko koronawirusowi!

Od 15 stycznia ruszy możliwość rejestracji do szczepień. W pierwszej kolejności możliwość zarejestrowania się będą miały osoby, które ukończyły 80 lat. Ich rejestracja rozpocznie się 15 stycznia. Tydzień później, od 22 stycznia, rejestrować się będą mogły osoby, które ukończyły 70 lat. Szczepienia seniorów zaczną się 25 stycznia.

Datę, godzinę i miejsce szczepienia każdy zarejestrowany senior otrzyma od razu podczas rejestracji. Rejestracja do szczepień przeciwko koronawirusowi, na razie tylko dla seniorów, możliwa będzie od 15 stycznia na trzy sposoby:

  • telefonicznie - dzwoniąc na infolinię NFZ 989, senior może zarejestrować się sam lub może to uczynić w jego imieniu ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer wysłany zostanie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Podczas rejestracji można wybrać termin oraz miejsce szczepienia.

  • telefonicznie lub bezpośrednio w swojej przychodni. Jeżeli senior chce zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień na terenie gminy - powinien skontaktować się z nim. Jeśli w wybranym punkcie szczepień nie udało się znaleźć dogodnego terminu, należy zadzwonić na infolinię NFZ pod numer 989.

  • Internetowo - poprzez stronę https://pacjent.gov.pl. W tym wariancie system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania osoby rejestrującej się. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie odpowiedni albo osoba rejestrująca się będzie chciała zaszczepić się w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. W tym wariancie wymagane jest posiadanie tzw. profilu zaufanego.

Podczas szczepień nie obowiązuje rejonizacja, warto jednak wiedzieć, że jako punkt szczepień na terenie naszej gminy wskazana jest przychodnia NZOZ PULS w Toszku, przy ul. Górnośląskiej 1 (B. Błaszczyńska, E. Kołodziej). Rejestracja do szczepień w Toszku jest więc możliwa pod numerem przychodni PULS tel. 32 233 43 72. W rządowym wykazie punktów szczepień figuruje także NZOZ „Remedium” przy ul. Gliwickiej 26 (tel. 32 233 86 62), jednak bardzo prawdopodobne, że w pierwszym okresie szczepienia będą wykonywane w siedzibie „Remedium” w Pyskowicach.

W przypadku potrzeby zapewnienia konkretnym seniorom przewozu z domu na szczepienie, pomoc w tej sprawie zapewni samorząd. Po zarejestrowaniu się i uzyskaniu daty i godziny szczepienia, każdy senior z terenu naszej gminy, który potrzebowałby pomocy w dotarciu na szczepienie, może zadzwonić na nr 799 157 934 i zgłosić potrzebę dowiezienia do przychodni. Telefon jest dostępny od 15 stycznia, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-16:00.

 

 

2827733.jpeg

Opublikował(a): Piotr Kalinowski Data publikacji: 14-01-2021 19:03 Modyfikował(a): Piotr Kalinowski Data modyfikacji: 22-01-2021 10:34

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: 32 237-80-00
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry