Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
25 °C
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
sobota, 20 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Funkcjonowanie szkół w dniach 20.01.2021 – 29.01.2021

Ze względu na pojawiające się pytania niektórych rodziców odnośnie dowozu dzieci do szkół oraz organizacji ich pracy, prezentujemy garść aktualnych informacji w tej ważnej sprawie. Obowiązujące rozwiązania będą na bieżąco monitorowane.

W związku z powrotem dzieci klas I – III  szkół podstawowych do nauki stacjonarnej informujemy, że w toszeckich placówkach zostanie wydłużony czas pracy świetlic. Zostanie on dostosowany do aktualnego rozkładu jazdy autobusów w gminie. Najmłodsi będą mogli skorzystać z opieki świetlicowej już od godz. 6.30 do godz. 16.00. Dodatkowo nauczyciele dostosują sposób prowadzenia lekcji do potrzeb całej klasy, tak że w przypadku ewentualnych spóźnień na zajęcia dzieci jak najmniej odczuły skutki tego zdarzenia. Zmiana planu lekcji będzie możliwa od 1.02.2021 r. z uwagi na planowane zakończenie pracy zdalnej wśród uczniów klas IV – VIII. Wówczas plan lekcji zostanie dostosowany do rozkładu jazdy autobusów.

Warto podkreślić, że dyrektorzy szkół dokładają wszelkich starań, aby pogodzić pracę stacjonarną z pracą zdalną swoich wychowanków oraz monitorują pracę nauczycieli pracujących zdalne oraz stacjonarnie, modyfikując pracę szkoły związaną z ewentualnymi zwolnieniami lekarskimi pracowników i nauczycieli czy przebywaniem na kwarantannie w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju.

O wydłużonym czasie pracy świetlicy oraz o nowym panie lekcji dyrektorzy poinformują rodziców  za pośrednictwem dziennika elektronicznego i jednocześnie zwracają się z ogromną prośbą o zgłaszanie ewentualnych uwag dot. dojazdów dzieci do szkół, czy pracy szkoły bezpośrednio do nich.

Opublikował(a):  Data publikacji: 21-01-2021 07:03 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 21-01-2021 08:32

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry