Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
19 °C
Danieli, Irwina, Małgorzaty
sobota, 13 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Gmina Toszek nagrodzona tytułem „Odpowiedzialny Samorząd 2013”

Miło nam poinformować, iż Gmina Toszek otrzymała tytuł „Odpowiedzialny Samorząd 2013” nadany przez Dziennik Gazeta Prawna - Strefa Gospodarki.
Program Odpowiedzialny Samorząd  skierowany jest w stronę miast, gmin i powiatów, które w swojej codziennej pracy, służbie lokalnej społeczności, kierują się szeroko rozumianą odpowiedzialnością w takich kwestiach jak: utrzymywanie zdrowej polityki finansowej, dyscypliny budżetowej, a także w sprawach związanych  z edukacją, zdrowiem, sportem, kulturą, sztuką czy ekologią.
Celem programu jest promocja laureatów - miast, gmin i powiatów, jako miejsc interesujących i wartych uwagi z punku widzenia potencjalnych inwestorów.
Tytuł „Odpowiedzialny Samorząd 2013” ma wskazywać potencjalnym inwestorom, iż gmina będąca jego laureatem to miejsce, w którym mogą oni liczyć na poważną i odpowiedzialną postawę władz lokal­nych. Ukazuje również pracę jednostek samorządowych od kuchni, gdyż nie każdy zdaje sobie sprawę, jak wielki wysiłek i trud kryje się za codzienną pracą na rzecz lokalnej społeczności.
W oparciu o przesłane przez samorządy ankiety wraz z opisem podjętych przez nie inicjatyw, kapituła oceniająca zadecydowała, iż jednym z laureatów została wyróżniona Gmina Toszek. Kapituła przy wyborze nagrodzonych samorządów kierowała się następującymi kryteriami: wydatki na realizację inwestycji, wykorzystanie środków unijnych, wspieranie rozwoju edukacji, sportu, kultury oraz promocja jst.
Ponadto na łamach Dziennika Gazety Prawnej w ogólnopolskim dodatku Strefa Gospodarki ukazała się publikacja promocyjna o Gminie Toszek. Niniejsza publikacja stwarza szerokie możliwości promocji wizerunkowej i reklamy dla wzmocnienia wizerunku Toszka na terenie całej Polski.

Opublikował(a):  Data publikacji: 02-09-2013 14:56 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 02-09-2013 15:08

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry