Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-1 °C
Franciszka, Konstancji, Salomei
niedziela, 29 stycznia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Pomoc dla restauratorów z terenu Gminy Toszek

Z inicjatywy Burmistrza Toszka przedsiębiorcy, posiadający na terenie naszej gminy zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży (lokale gastronomiczne), otrzymają pomoc w postaci zwolnienia oraz zwrotu części opłaty pobieranej za korzystanie w roku bieżącym z posiadanych zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Pomoc podyktowana jest radykalnym ograniczeniem działalności punktów gastronomicznych w związku z pandemią koronawirusa COVID-19. Pomoc nie dotyczy sklepów. Szczegóły rozwiązań zawarte zostały w przyjętej uchwale – do pobrania poniżej.

Przedsiębiorcom, którzy wnieśli opłatę jednorazowo w terminie do dnia 31 stycznia br. przyznaje się zwrot części opłaty odpowiadającej dwóm trzecim opłaty rocznej.

Przedsiębiorcy dokonujący opłaty w ratach zwolnieni są z opłacenia II i III raty przedmiotowej opłaty.

Ewentualne zapytania w tej sprawie można zgłaszać telefonicznie (32) 237-80-17 w dniach roboczych w godzinach pracy urzędu.

PDFUchwała w sprawie zwolnienia oraz zwrotu opłaty pobranej od przedsiębiorców działających na terenie Gminy Toszek (193,13KB)

PDFInformacja dla przedsiębiorców (233,57KB)

Opublikował(a): Piotr Kalinowski Data publikacji: 09-04-2021 12:37

Urząd Miejski w Toszku
ul. ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry