Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
27 °C
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
sobota, 20 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Gminny Punkt Konsultacyjno - Informacyjny Programu "Czyste Powietrze"

Przypominamy, że od połowy marca br. w Urzędzie Miejskim w Toszku działa Punkt Konsultacyjno - Informacyjny Rządowego Programu „Czyste Powietrze”.

Punkt ma na celu ułatwienie mieszkańcom naszej Gminy aplikowanie o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, wsparcie w zakresie przygotowania wniosków o dofinansowanie oraz pomoc przy rozliczaniu przyznanego dofinansowania. Utworzenie i funkcjonowanie punktu jest realizacją zawartego porozumienia pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach a Gminą Toszek.

Punkt Konsultacyjno – Informacyjny mieści się Urzędzie Miejskim w Toszku pok. 16, I piętro i jest czynny w następujące dni:

poniedziałek, wtorek i środa – w godz. 10:00 – 12:00

czwartek – w godz. 14:00 – 17:00

piątek – w godz. 8:00 – 10:00

Jednocześnie, ze względu na duże zainteresowanie Programem, zwracamy się w miarę możliwości z prośbą o wcześniejsze ustalenie daty i godziny indywidualnego spotkania pod nr tel. 32 237 80 28 i 32 237 80 38. Pod wskazanymi numerami można również telefonicznie uzyskać informacje o zasadach ubiegania się o dotacje w Programie.

Program „Czyste Powietrze” adresowany jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. W ramach rządowego programu można ubiegać się o dotacje na wymianę starych, nieefektywnych pieców i kotłów na nowoczesne źródła ciepła oraz na termomodernizację budynku.

Szczegółowe informacje na temat Programu „Czyste Powietrze” można znaleźć na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pod adresem: https://portal.wfosigw.katowice.pl/strona-glowna-programu .

Mamy nadzieję, że funkcjonowanie punktu zachęci naszych mieszkańców do skorzystania z dofinansowania m.in. do wymiany kotłów, przeprowadzenia prac termomodernizacyjnych, a w efekcie do poprawy jakości powietrza na terenie Gminy Toszek.

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 22-07-2021 14:00

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry