Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
21 °C
Kingi, Krystyna, Michaliny
środa, 24 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

WIZYTACJA W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH

Nowy rok szkolny 2021/2022 zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji Burmistrz Grzegorz Kupczyk, wraz ze Skarbnikiem Gminy Danutą Lis oraz Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Toszek Agnieszką Szalińską wizytowali gminne placówki oświatowe, kontrolując tym samym stan przygotowania szkół i przedszkola do nowego roku szkolnego. Dyrektorzy mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami w tej materii oraz porozmawiać o najistotniejszych problemach w oświacie.

                W Szkole Podstawowej w Kotulinie wymalowano sale lekcyjne przy współudziale rodziców oraz nauczycieli, wymalowano korytarze, wyremontowano, umeblowano i wyposażono w niezbędne sprzęty AGD pomieszczenie kuchenne oraz zaplecze konserwatora.

                W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku wymalowano mi in. pokój nauczycielski, szatnię dla obsługi, sale dydaktyczne. Gruntownie wyremontowano salę „10” poprzez wymianę oświetlenia, modernizację instalacji elektrycznej, pomalowanie ścian, położenie  paneli podłogowych oraz wykonanie szafy na pomoce dydaktyczne. W magazynach żywnościowych położono płytki na podłodze i ścianach, zmodernizowano instalację elektryczną i oświetlenie na energooszczędne. W szatniach bloku sportowego prowadzono prace konserwatorskie na sali gimnastycznej wymieniono siatki  w oknach i bramkach na ścianach, pomalowano kosze i bramki, wymieniono skrzynkę z bezpiecznikami, naprawiono lampy.

                W Przedszkolu w Toszku wymieniono oświetlenie na energooszczędne, wyremontowano klatkę schodową poprzez ściągnięcie starej lamperii, pomalowano schody oraz sale, zakupiono mebelki do sali lekcyjnej oraz meble do gabinetu logopedy i sekretariatu, wyremontowano łazienkę.

                W Szkole Podstawowej nr 2 im. Gustawa Morcinka w Toszku w ramach końcowej realizacji projektu unijnego „Bajkolandia – przedszkole marzeń” w pełni wyremontowano i wyposażono salę dla przedszkolaków, zakupiono meble, szatnie oraz szafy. Uporządkowano tereny zielone wokół szkoły, pomalowano sale lekcyjne oraz korytarze. Zamontowano rolety przeciwsłoneczne.

                W Szkole Podstawowej w Paczynie zamontowano pracownię przyrodniczą. Na ten cel doprowadzono wodę oraz zamontowano odpływ w ramach prawidłowego użycia dygestorium. Środki na ten cel pozyskano w ramach 0,4% wyrównania subwencji oświatowej. Rozpoczęto prace nad nową pracownią komputerową.

                W Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Pniowie wymalowano salę gimnastyczną, odnowiono klatkę schodową, wyremontowano dwie łazienki.

 

Stan naszych placówek oświatowych należy uznać za zadowalający. Remonty odbywają się na bieżąco, w miarę potrzeb oraz środków finansowych. Niezmiernie cieszy stan wyposażenia placówek w sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne pozyskane z funduszy unijnych. Dotychczas w gminie Toszek zrealizowano 7 projektów unijnych, pozyskano z nich fundusze w wysokości: 2.265.847,50 zł na zajęcia dodatkowe, szkolenia dla nauczycieli, wycieczki przedmiotowe, pomoce dydaktyczne oraz wyposażenie.

 

Autorką zdjęć jest Agnieszka Szalińska

01_Kotulin_2m.jpeg

07_Toszek_1m.jpeg

10m.jpeg

05_Przedszkole_1m.jpeg

06_SP_2m.jpeg

02_Kotulin_1m.jpeg

03_Pniów_1m.jpeg

04_Paczyna_1m.jpeg

08m.jpeg

09m.jpeg

Opublikował(a):  Data publikacji: 30-08-2021 15:11 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 30-08-2021 15:13

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry