Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
15 °C
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
sobota, 25 maja 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Odśnieżanie chodników - oferta dla właścicieli i zarządców posesji

Zbliżający się sezon zimowy każe nam przygotowywać się m.in. do właściwego, zimowego utrzymania chodników. Zgodnie z prawem, jeśli chodnik przylega bezpośrednio do granicy nieruchomości, utrzymanie na nim porządku należy do obowiązków właściciela lub zarządcy nieruchomości.

Od marca zeszłego roku nowopowstałe Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o.o. w Toszku sprząta chodniki i miejsca publiczne naszego miasta. Starając się sprostać wymaganiom użytkowników chodników w mieście szykujemy się już do zimy. Posiadamy sprzęt niezbędny do odśnieżania takich miejsc - mówi Katarzyna Dysarz, prezes PUK. Z uwagi na wnioski mieszkańców, zależy nam szczególnie na bieżącym utrzymaniu ciągów pieszych głównej arterii miasta, czyli chodników wzdłuż ulic Strzeleckiej i Gliwickiej. Do wszystkich prywatnych właścicieli nieruchomości położonych wzdłuż tych ulic kierujemy naszą ofertę: odśnieżymy wasze chodniki w bardzo przystępnej cenie - zapewnia Katarzyna Dysarz. Cena ryczałtowa za odśnieżanie chodnika przy prywatnej posesji lub budynku wspólnoty, niezależnie od jej wielkości, to 30,91 zł brutto/miesiąc.

Chcielibyśmy rozpoczynając odśnieżanie chodników od wjazdu do Toszka ul. Strzelecką zakończyć na wyjeździe w kierunku Pyskowic ul. Gliwicką, bez pomijania miejsc - chodników położonych przy prywatnych posesjach. Odśnieżymy też każde inne miejsce wskazane przez Państwa wg podanego cennika - podkreśla prezes Dysarz. Zachęcamy do zgłaszania zapotrzebowania na odśnieżanie chodników przez właścicieli posesji i zarządców wspólnot. Nie dajmy się zaskoczyć zimie!

Na zgłoszenia PUK oczekuje do 8 października. Kontakt z przedstawicielami PUK jest możliwy osobiście w siedzibie spółki przy ul. Gliwickiej 13 w Toszku lub tel. 530 229 789; e- mail: kontakt@puk.toszek.pl. Wszelkie informacje: http://puk.toszek.pl.

Warto dodać, że zgodnie z prawem obowiązkowe jest także odśnieżanie dachów i usuwanie sopli zwisających z budynków. Obowiązki te ciążą na właścicielach lub zarządach nieruchomości.

Zakres prac

Cena szacunkowa

Szczegółowe informacje

netto

brutto

Odśnieżanie i posypywanie chodników wraz z posypaniem

28.62

30.91

Średnia cena  odśnieżania chodników. Pokrywa śniegowa do 50 cm, cena za odśnieżanie  chodnika przy 1 posesji / na miesiąc / w zł.

Odśnieżanie dachów płaskich o powierzchni do 1000 m2

2.29
zł/m2

2.47
zł/m2

Średni koszt odśnieżania dachów płaskich o powierzchni do 1000 m2. Normalny stopień skomplikowania usługi.

Skuwanie lodu

4.81
zł/m2

5.19
zł/m2

Średni koszt skuwania lodu.  W przypadku skuwania lodu z dachów cena zostaje przeliczona w oparciu o metry bieżące.

Wywóz śniegu

43.51
zł/m3

46.99
zł/m3

Średni koszt wywozu śniegu z posesji. Stawka za m3.

 
Opublikował(a):  Data publikacji: 28-09-2021 10:43 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 28-09-2021 10:45

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry