Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Mobile App

Aplikacja mobilna

Zamek w Toszku Zamek w Toszku Rynek w Toszku Skwer w Toszku Toszkoland Toszkoland Kościół pw. św. Katarzyny Grota przy kościele Kościół pw. św. Marcina Panorama Toszka Zamek w Toszku Orlik w Toszku Orlik w Toszku Zawody łucznicze Staw
Województwo śląskie » Powiat gliwicki »
Kalendarium wydarzeń
Dziś jest:
25 listopada
Imieniny:
Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
Wyszukiwarka

Wygrany wyjazd z Toszka do Brukseli - konkurs dla sołtysów i rolników.

Urszula Troll – sołtyska Łączy (gm. Rudziniec) oraz Rafał Hohenberg – rolnik z Pniowa (gm. Toszek) zostali laureatami konkursów, które odbyły się 24 listopada na Zamku w Toszku. W nagrodę pojadą na wyjazd studyjny do Brukseli, ufundowany przez poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzatę Handzlik.
W pierwszym z konkursów – „Sołtys – doradca rolników” wzięło udział 37 sołtysów
z powiatu gliwickiego. Najlepiej wypadała sołtyska  z Łączy Urszula Troll, która w nagrodę odebrała od Małgorzaty Handzlik zaproszenie do Brukseli. II miejsce zajął Hubert Skowronek – sołtys Kieleczki, a III – Beata Szołtysek – sołtyska Chechła.
Z kolei w drugim konkursie – „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” uczestniczyło 34 rolników. Najlepszy, po rozwiązaniu 40 testowych pytań, okazał się Rafał Hohenberg z Pniowa. Zwycięzca również otrzymał od Małgorzaty Handzlik zaproszenie do Brukseli.
Uczestnicy konkursów, którzy zajęli miejsca od I do XXII w obu konkursach, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Małgorzatę Handzlik, Placówkę Terenową KRUS w Gliwicach, Śląską Izbę Rolniczą, Spółkę z o. o. Jula Poland, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencję Rynku Rolnego oraz Zakład Mięsny Tadeusz Marciniszyn z Pniowa. Z kolei pozostali uczestnicy zostali obdarowani materiałami promocyjnymi Powiatu Gliwickiego, Gminy Toszek i Śląskiej Izby Rolniczej, a także upominkami ufundowanymi przez Zakład Mięsny Tadeusz Marciniszyn z Pniowa.
Podczas spotkania wręczone zostały odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”, przyznane przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Otrzymało je 18 osób, m.in. starosta gliwicki Michał Nieszporek i wójt gminy Rudziniec Krzysztof Obrzut.
W czasie imprezy wystąpili młodzi artyści z Sekcji Wokalnej Centrum Kultury „Zamek w Toszku”. Sołtysom i rolnikom tego dnia towarzyszyli m.in. wicewojewoda śląski Andrzej Pilot, przewodniczący Rady Powiatu Gliwickiego Tadeusz Mamok, Irena Łaba – dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie, Roman Włodarz – prezes Śląskiej Izby Rolniczej, Witold Panas – wicedyrektor Agencji Rynku Rolnego, Andrzej Frejno – kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Pyskowicach, włodarze gmin powiatu gliwickiego oraz Robert Nowocień – dyrektor oddziału gliwickiego BGŻ. Organizatorami konkursów byli: Placówka Terenowa KRUS w Gliwicach, Śląska Izba Rolnicza w Katowicach przy współpracy Burmistrza Toszka oraz sołtysów gminy Toszek i Centrum Kultury „Zamek w Toszku”. Patronat honorowy nad przedsięwzięciami sprawowali: poseł do PE Małgorzata Handzlik, przewodniczący Rady Powiatu Gliwickiego Tadeusz Mamok oraz starosta gliwicki Michał Nieszporek. Patronat medialny objęły „Nowiny Gliwickie”.

Dane kontaktowe
Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
Tel.: 32 237-80-00
Fax: 32 233-41-41
E-mail:
Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 17.00
Piątek 7.00 - 13.00
Kasa czynna:
Poniedziałek 7.00 - 14.00
Wtorek 7.00 - 14.00
Środa 7.00 - 14.00
Czwartek 7.00 - 16.30
Piątek 7.00 - 12.00
NIP GMINY: 9691605695
REGON GMINY: 276257771
NIP URZĘDU: 9691124642
REGON URZĘDU: 000529002