Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-2 °C
Blanki, Edmunda, Eligiusza
piątek, 01 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Wykaz punktów pobrań (wymazów) w kierunku SARS-CoV-2

Przedstawiamy wykaz wybranych (najbliższych) punktów pobrań działających na terenie województwa śląskiego oraz opolskiego według stanu na dzień 27 stycznia br., w tym informację o testowaniu w aptekach.

 

W mediach pojawiła się ostatnio informacja o możliwości bezpłatnego testowania w aptekach w kierunku COVID-19, począwszy od dnia 27 stycznia br.

 Aktualnie zdecydowana większość aptek nie jest gotowa by świadczyć tego rodzaju usługi, konieczne jest w pierwszej kolejności przeszkolenie odpowiedniej liczby farmaceutów, opracowanie, a potem wdrożenie odpowiednich systemów teleinformatycznych, a przede wszystkim procedur bezpieczeństwa dla klientów, w tym dostosowanie lokali, w których mieszczą się apteki do wymogów wynikających z przepisów prawa. Z tych względów część aptek pewnie nie będzie w stanie w ogóle przystąpić do testowania.

Na dzień dzisiejszy na stronie internetowej pacjent.gov.pl została zamieszczona lista aptek (64 w całej Polsce), w których docelowo będzie możliwość wykonania takich testów.

Lista dostępna jest pod linkiem: 

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran?fbclid=IwAR0RkQiXhqKQ2AchxobR9gP71Y3uubjqN-lqJB51WUaXGoraU4MGhp_-Tuk#apteki

Na terenie powiatu gliwickiego uruchomiony zostanie jeden (póki co jedyny w całym powiecie gliwickim)  punkt testowy w aptece Pharmakon przy ul. Dubois 10 w Gliwicach (nazwa firmy: Farmpartner Sp. z o.o. Spółka komandytowa), tel. (32) 270-73-16.

Docelowo testowanie pacjentów w/w punkcje ma odbywać się po zakończeniu pracy apteki, tj. od godziny 16:00. Dokładne godziny pracy placówki nie są jeszcze znane. Z telefonicznych ustaleń z kierownikiem apteki wynika, że proces testowania nie rozpoczął się jeszcze. Prawdopodobna data uruchomienia punktu to poniedziałek 31 stycznia br. O wszelkich zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Przypominamy, iż w dalszym ciągu funkcjonują istniejące wcześniej punkty pobrań – najbliższy punkt wymazowy znajduje się w Pyskowicach przy szpitalu, poniżej dane kontaktowe: (32) 233-24-24 wew. 213 lub 511-934-248.

W załączeniu do pobrania wykaz wybranych (najbliższych) punktów pobrań działających na terenie województwa śląskiego oraz opolskiego według  stanu na dzień 27 stycznia 2022 r.

Wykaz zawiera numery telefonów uruchomione dla pacjentów umawiających się na wymaz oraz harmonogram pracy danego punktu pobrań.

Wykaz dla całego województwa śląskiego znajduje się także na stronie Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, który jest na bieżąco aktualizowany: https://www.nfz-katowice.pl/index.php/dla-pacjenta/gdzie-sie-leczyc-w-czasie-covid-19/item/125025-wykaz-punktow-pobran

 

PDFWykaz wybranych (najbliższych) punktów pobrań działających na terenie województwa śląskiego oraz opolskiego według stanu na dzień 27 stycznia 2022 r. (109,24KB)
 

Opublikował(a): Adam Piętka Data publikacji: 27-01-2022 12:07 Modyfikował(a): Adam Piętka Data modyfikacji: 27-01-2022 12:12

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry