Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
15 °C
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
sobota, 25 maja 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Nowy punkt pobrań w powiecie gliwickim

Od poniedziałku 31 stycznia br. na parkingu przy hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice (dojazd od strony ul. Kujawskiej)  zaczął działać nowy - drugi na Śląsku masowy punkt pobierania wymazów w kierunku Sars-CoV-2. Prowadzi go Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przy pomocy żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Punkt czynny jest codziennie - od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 20:00.

 Badania w punkcie wykonają zarówno zmotoryzowani (w systemie drive-thru), jak i piesi, posiadający skierowanie na wymaz w ramach NFZ wystawione przez lekarza POZ
lub poprzez zgłoszenie online za pośrednictwem e-formularza dostępnego pod adresem https://www.gov.pl/web/koronawirus/zapisz-sie-na-test-na-koronawirusa.

Wynik badania zostanie zapisany w Internetowym Koncie Pacjenta.

Zaktualizowany o tę pozycję wykaz wybranych (najbliższych) punktów pobrań działających na terenie województwa śląskiego oraz opolskiego według stanu na dzień 2 lutego br. poniżej.

Wykaz zawiera numery telefonów uruchomione dla pacjentów umawiających się na wymaz oraz harmonogram pracy danego punktu pobrań.

PDFZAKTUALIZOWANY WYKAZ WYBRANYCH PUNKTÓW POBRAŃ DZIAŁAJĄCYCH NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO I OPOLSKIEGO (128,13KB)
 

Wykaz dla całego województwa śląskiego znajduje się także na stronie Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, który jest na bieżąco aktualizowany: https://www.nfz-katowice.pl/index.php/dla-pacjenta/gdzie-sie-leczyc-w-czasie-covid-19/item/125025-wykaz-punktow-pobran

Nowy masowy punkt pobierania wymazów w kierunku SARS-CoV-2 zaczął działać przy hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice (dojazd od strony ul. Kujawskiej).  

 

Opublikował(a): Adam Piętka Data publikacji: 02-02-2022 09:50 Modyfikował(a): Adam Piętka Data modyfikacji: 02-02-2022 09:53

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry