Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
4 °C
Antoniego, Gracji, Lucjana
czwartek, 13 czerwca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Podziękowania dla darczyńców - pomoc Ukrainie

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Toszek, Drodzy Przyjaciele,
w imieniu władz samorządowych Gminy Toszek, pragniemy Państwu serdecznie podziękować za ogromny gest solidarności z Ukrainą, za zaangażowanie w pomoc na rzecz miasta partnerskiego -  Olewsk poprzez udział w zbiórce darów, w tym za przekazanie wszelkiego rodzaju materiałów opatrunkowych i innych środków medycznych, środków higieny osobistej, żywności oraz innych niezbędnych do egzystencji przedmiotów (kocy, baterii, naczyń i wielu, wielu innych darów). Dzięki Państwu udało się tymczasowo zaspokoić najpilniejsze potrzeby naszych przyjaciół. Podziękowania należą się całej społeczności miasta i gminy Toszek zaangażowanej w akcję, w tym także wolontariuszom odpowiedzialnym za segregację materiałów, ich pakowanie, opisywanie, załadunek i transport w wyznaczone miejsce.

 Realizacja tego przedsięwzięcia udała się dzięki Państwu!  

 Szczególne podziękowania należą się:

-      Hurtowni Farmaceutycznej Novo S.A. z siedzibą przy ul. Mikołowskiej 93 w Tychach, która przekazała ogromną ilość materiałów opatrunkowych (o równowartości ponad 10 tys. złotych),

-      pracownikom Apteki Głównej w Toszku przy ul. Gliwickiej 13 (koło Polomarketu) i Apteki „Piast” przy ul. Strzeleckiej 2 w Toszku za przekazane środki opatrunkowe i inne środki medyczne, w tym także leki przeciwbólowe, przeciwzakrzepowe, na kaszel i inne trudno-dostępne lekarstwa dla chorych wymagających specjalistycznego leczenia.

      Przekazane przez Państwa materiały zostały  dostarczone mieszkańcom gminy Olewsk, których wdzięczności nie sposób wyrazić słowami. Państwa pomoc jest nieoceniona.
  

Dziękujemy!

 

Podziękowania za zaangażowanie w zbiórkę-1.jpeg
 

Opublikował(a): Adam Piętka Data publikacji: 10-03-2022 14:30 Modyfikował(a): Adam Piętka Data modyfikacji: 10-03-2022 14:52

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry