Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
0 °C
Dionizji, Leontyny, Mikołaja
środa, 06 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Powstanie Rada Seniorów!

W dniach 10-24 czerwca odbywać się będą wybory pierwszej Rady Seniorów naszej gminy! W skład rady wejdzie 10 osób, które będą chciały pracować na rzecz osób starszych. Podobne gremium powstało w ostatnim czasie w Pyskowicach. Jak powstanie Rada Seniorów w Toszku?

rs4.png

Wybory polegać będą najpierw na przyjmowaniu zgłoszeń osób chętnych do działalności w Radzie Seniorów. Oznacza to, że każdy, kto chciałbym należeć do rady, powinien zgłosić taką chęć. Co ważne: nie ma żadnej granicy wieku, od której czy - tym bardziej - do której można być lub nie być w Radzie Seniorów. Zgłoszenie przyjmować będziemy w okienku Biura Obsługi Interesanta (BOI) na parterze Urzędu. Osoby zainteresowane udziałem w Radzie Seniorów muszą zgłaszać się na specjalnym formularzu, który jest dostępny w BOI w Urzędzie, a także w siedzibie OPS w Toszku, u sołtysów naszej gminy, a także na stronie toszek.pl.

Do wyboru są dwa formularze: (1) dla osób indywidulanych oraz (2) dla osób reprezentujących w Radzie Seniorów organizacje działające na rzecz osób starszych. Formularz dla osób indywidualnych zawiera miejsca na 15 podpisów poparcia, które kandydat do Rady Seniorów musi zebrać wśród mieszkańców gminy. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z dnia 26 stycznia poparcia można udzielić tylko jednej osobie. Każdy kandydat musi ponadto złożyć oświadczenie o zgodzie na kandydowanie.

Po upływie wskazanego terminu, czyli po 24 czerwca, zgłoszeni kandydaci spotkają się na zaproszenie Burmistrza Toszka i spośród siebie dokonają wyboru 10 członków Rady Seniorów naszej gminy. Jeśli zgłoszonych kandydatów będzie dokładnie 10, wówczas Burmistrz ogłosi powstanie Rady Seniorów pierwszej kadencji. Jeśli zgłoszonych kandydatów byłoby mniej niż 10, wtedy ogłoszony zostanie dodatkowy termin na przyjmowanie zgłoszeń.

Więcej informacji na temat Rady Seniorów naszej gminy można uzyskać w Urzędzie (pokój 27) lub telefonicznie 32 237 80 30 w godzinach pracy UM lub 516 245 237. Informacje będą także dostępne w OPS w Toszku oraz na stronie internetowej toszek.pl.

Zachęcamy do zainteresowania się tym ważnym tematem!

 

Opublikował(a): Adam Piętka Data publikacji: 09-06-2022 12:42 Modyfikował(a): Adam Piętka Data modyfikacji: 09-06-2022 12:44

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry