Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
-7 °C
Kryspiny, Norberta, Sabiny
wtorek, 05 grudnia 2023
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Wspieramy Talenty

Serdecznie zapraszamy lokalnych pasjonatów, aktywne osoby, ludzi zainteresowanych tematem odkrywania i rozwijania talentów dzieci i młodzieży z terenu gminy Toszek na spotkanie pn. „Wspieramy Talenty”. Jako inspirację przybliżamy ciekawą historię. 

Pewnego razu artysta Dante Gabriel Rossetti został zatrzymany przez starszego mężczyznę, który miał ze sobą kilka obrazów i chciał, aby Dante ocenił je, jak i też wydał opinię co do talentu autora tych obrazów. Rossetti obejrzał je dokładnie. Po kilku pierwszych, artysta zauważył, że te obrazy są bez wartości, a ich autor nie ma talentu. Dante, będąc człowiekiem delikatnym nie chciał zranić starszego człowieka, dlatego oględnie powiedział, że obrazy nie mają wielkiej wartości, ale ich autor ma odrobinę talentu. Było mu przykro, ale nie mógł kłamać. Taka ocena zmartwiła starszego człowieka, ale widać było, że spodziewał się jej. Następnie, przepraszając Rossettiego, że zabiera mu czas, zapytał czy artysta mógłby ocenić obrazy młodego studenta. Dante spojrzał na nie, wyraźnie się ożywił i z entuzjazmem powiedział: Te są bardzo dobre. Ten młodzieniec ma wielki talent. Trzeba mu udzielić wszelkiej pomocy, aby rozwijał swój talent. Ma on wspaniałą przyszłość jeśli będzie ciężko i wytrwale pracował. Rossetti zauważył wielkie poruszenie starszego człowieka i zapytał: Kto jest tym młodym utalentowanym artystą? Twój syn? Nie - odpowiedział smutno starszy mężczyzna. To moje prace sprzed czterdziestu lat. Gdybym wtedy usłyszał tę pochwałę nie zmarnowałbym swego talentu, nie poddałbym się tak łatwo.

Dlatego pragniemy razem pomóc młodym odkrywać i rozwijać swoje talenty i uzdolnienia, bo poznały bliżej swoje predyspozycje i otrzymały odpowiednie wsparcie. Gorąco zachęcamy na spotkanie organizacyjne, którego celem jest rozeznanie, zbadanie potrzeb w tym obszarze, zorientowanie się w zasobach w naszej gminie. Zapraszamy na spotkanie pn. „Wspieramy Talenty”, które odbędzie się 25 lutego 2014 r. o godz. 19.00 na Zamku w Toszku.


Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry