Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
21 °C
Kingi, Krystyna, Michaliny
środa, 24 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

Zakończyły się Dni Toszka!

Za nami Dni Toszka A.D. 2022. Udało się wszystko: pogoda, artyści, gastronomia. Przede wszystkim dopisali mieszkańcy naszej gminy i goście, którzy z chęcią wzięli udział w dwudniowej zabawie na rynku.

Dla samych mieszkańców rynku i okolicznych ulic te dwa dni mogły być trudne. Zwiększony liczba osób, moc głośników i problemy z parkowaniem samochodów musiały dawać się we znaki. Ten jeden weekend w roku wiąże się z pewnymi utrudnieniami. Sama impreza udała się jednak znakomicie.

Tradycyjnie już w sobotę bawiliśmy się w ramach tzw. „Beach party”, które prowadzili znakomici DJ-je Radio Park Michał Andruszko i Damian Cebula. W niedzielę program był bogatszy. Od 10:00 na Zamku rozpoczęło się otwarcie strefy zielonej i aktywności społecznej mieszkańców. To zadanie ekologiczno-przyrodnicze i w zakresie małej architektury, które wzbogaci estetykę i funkcjonalność zamkowego dziedzińca. Od 15:00 obchody przeniosły się na rynek. Wystąpiły zespoły White Deer, Słowiany (z ofertą gastronomiczną) oraz Breakout Night. Zainteresowaniem cieszyły się pokazy Strongmanów oraz dmuchaniec dla najmłodszych.

Godnym zwieńczeniem niedzielnego programu był belgijski artysta Danzel. Znany jest w Polsce m.in. z finałów eliminacji do Eurowizji (2006). W bieżącym roku zwyciężył w szesnastej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Danzelowi udało się muzycznie rozruszać publiczność, która z zainteresowaniem i dość licznie zgromadziła się pod sceną podczas jego występu. Atmosferę tego dnia dobrze oddają zdjęcia autorstwa Adama Piętki. Fotorelacja z soboty to dzieło dwóch fotografów: Krzysztofa Krzemińskiego i Wojciecha Turkowskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszej gminy, wcześniej i później urodzonym, którzy przyjęli zaproszenie do wspólnej zabawy na rynku w dniach 25 i 26 czerwca! Dziękujemy także gościom, którzy w tych dniach odwiedzili nasze miasto. Dziękujemy restauratorom HG Hotel Restauracja, Pizzeria Costa oraz Barowi u Gosi i Andrzeja z Wilkowiczek. Tych troje naszych przedsiębiorców sprawnie obsłużyło uczestników tegorocznego święta naszego miasta. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji tego ważnego wyrażenia: strażakom z OSP Toszek i OSP Kotulin, Grzegorzowi Rudnikowi – kierownikowi zabezpieczenia wraz z ekipą, służbom medycznym i policji na czele z komendantem komisariatu w Pyskowicach Rafałem Grzenią, który osobiście pełnił służbę w tych dniach, pani sołtys Sarnowa Gabrieli Ziai i KGW z Kotliszowic – za użyczenia namiotów, pracownikom Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych sp. z o.o. za wszechstronną pomoc, Remondis Aqua Toszek, niezawodnemu elektrykowi Bogdanowi Popkowi, a także pracownikom naszego Centrum Kultury „Zamek w Toszku” na czele z dyrektorem Arturem Czokiem oraz pracownikom Urzędu Miejskiego.

Dziękujemy!

Galeria zdjęć:

 


 

Opublikował(a): Adam Piętka Data publikacji: 30-06-2022 11:43 Modyfikował(a): Adam Piętka Data modyfikacji: 30-06-2022 12:05

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry