Przejdź do treści strony
Wersja dostępna cyfrowo WCAG
21 °C
Kingi, Krystyna, Michaliny
środa, 24 lipca 2024
Flaga Unii Europejskiej
  • ePUAP
  • BIP
Aplikacja mobilna Aplikacja mobilna
Samorząd
i mieszkańcy

OGŁOSZENIE – DODATEK WĘGLOWY

Uprzejmie informujemy, iż wczoraj w godzinach wieczornych zostało opublikowane rozporządzenie określające wzór wniosku o wypłatę dodatku węglowego. Tym samym informujemy, iż począwszy od dnia jutrzejszego (18 sierpnia) uruchomiony zostanie w naszej gminie specjalny Punkt Obsługi Klienta mieszczący się w Toszku przy ul. Zamkowej 3 (Salka Parafialna – I piętro, wejście od parkingu zamkowego). 

Punkt będzie czynny:
poniedziałek, wtorek, środa    8:00 - 15:00
czwartek                                   9:00 – 19:00
piątek                                        8:00 – 13:00

Obsługą dodatku węglowego będzie zajmować się Ośrodek Pomocy Społecznej w Toszku. Wzory wniosków dostępne będą w Ośrodku Pomocy Społecznej, w Urzędzie Miejskim w Toszku oraz elektronicznie na stronie internetowej www.ops.toszek.pl w zakładce „Dodatek węglowy”.

Wnioski będzie można składać do 30 listopada 2022 r., osobiście lub przez Internet. Gminy będą miały miesiąc na wypłatę dodatku od dnia złożenia wniosku o jego wypłatę w wysokości 3.000 zł dla gospodarstwa domowego ogrzewanego węglem kamiennym.

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie uprzedzamy, iż może wystąpić konieczność oczekiwania w kolejce celem złożenia wniosku, dlatego zachęcamy w miarę możliwości do korzystania z elektronicznej formy ich złożenia za pośrednictwem platformy e-PUAP, opatrując wniosek kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelniając z wykorzystaniem profilu zaufanego. Przesłanie wniosku za pośrednictwem poczty e-mail nie jest uważane za złożenie wniosku drogą elektroniczną. Korzystanie z formy elektronicznej z pewnością pomoże usprawnić proces rozpatrzenia.

Zapewniamy, iż dołożymy wszelkich starań, aby przyjmowanie i rozpatrywanie wniosków przebiegało bez zakłóceń, a w razie ewentualnych problemów organizacyjnych liczymy na Państwa wyrozumiałość.

Strona Ministerstwa Klimatu i Środowiska - Wniosek o dodatek węglowy:
https://www.gov.pl/web/klimat/wniosek-o-dodatek-weglowy?fbclid=IwAR3p0ga55wCh3jVXyWq4KzQNNtqMmXZS3dgrifkOAh-VQaymJ0DFMIuGf1g

Opublikował(a): Marcin Zuber Data publikacji: 17-08-2022 09:25 Modyfikował(a): Adam Piętka Data modyfikacji: 01-09-2022 11:00

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel.: +48322378000
e-mail:
Przewiń do góryPrzewiń do góry