Wprowadzenie stopni alarmowych na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
Prezes Rady Ministrów podpisał Zarządzenie nr 15 z dnia 26 lutego 2026 r. w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zarządzenie nr 16 z dnia 26 lutego 2026 r. w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego CRP (stopień BRAVO-CRP) na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz Zarządzenie nr 17 z dnia 26 lutego 2026 r. w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (stopień BRAVO) wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.
Wskazane stopnie alarmowe obowiązują od dnia 1 marca 2026 r. od godz. 00:00 do dnia 31 maja 2026 r. do godz. 23:59.
Ponadto Prezes Rady Ministrów podpisał Zarządzenie nr 18 z dnia 26 lutego 2026 r. w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego (stopień CHARLIE) na obszarach linii kolejowych zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A i PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. obowiązujące od dnia 1 marca 2026 r. od godz. 00:00 do dnia 31 maja 2026 r. do godz 23:59.
Stopnie alarmowe wprowadza się w sytuacji zaistnienia zwiększonego i przewidywanego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Natomiast stopnie alarmowe CRP wprowadza się w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni.
| Odpowiedzialny za treść: | Prezes Rady Ministrów |
|---|---|
| Opublikował w BIP: | Lorin Hatlapa |
| Data opublikowania: | 27.02.2026 08:12 |
| Liczba wyświetleń: | 61 |